poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Co z targowiskiem w Dąbiu?

Co z targowiskiem w Dąbiu?

Co z targowiskiem w Dąbiu?
Data publikacji: 2016-02-24 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2277 121044

Miasto będzie kontynuować rozmowy z kupcami z targowiska w Dąbiu. Na razie spółka dostała wypowiedzenie umowy i czas do września, aby zrobić cokolwiek w sprawie modernizacji lub opuścić teren. W tej sytuacji żaden bank nie da jej kredytu.  

O planach modernizacji rynku w Dąbiu mówi się od dawna. Zarząd spółki już kilkakrotnie zapowiadał rozpoczęcie remontu. Choć przygotowano projekt, a w styczniu zeszłego roku wydano pozwolenie na budowę, do tej pory na targowisku przy ul. Gierczak nic się nie zmieniło. W styczniu spółka otrzymała wypowiedzenie umowy. We wtorek tematem zajęła się miejska komisja.

- Przed podpisaniem umowy, w rozmowie z zastępcą prezydenta Mariuszem Kądziołką była mowa o dwóch latach na zakończenie przebudowy - tłumaczy Renata Wiszniewska, prezes targowiska w Dąbiu.

Kądziołka nie jest już zastępcą prezydenta, jego funkcję przejął Marcin Pawlicki. - Jestem przed kolejnym spotkaniem z kupcami. Nie widzę przyczyn, aby nie prowadzić dalszego dialogu - mówi Pawlicki.

We wtorek radni komisji przegłosowali propozycję przygotowania uchwały stworzenia lepszych warunków do przeprowadzenia inwestycji. W najbliższych dniach rozmowy między kupcami a urzędnikami mają być kontynuowane. ©℗

(szymw)

 Fot. Szymon WASILEWSKI

Na zdjęciu: przedstawiciele targowiska w Dąbiu spotkali się z radnymi i urzędnikami. 

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

Komentarze

Q
To straszny bałagan i śmietnik gorszy od III świata
2016-02-28 10:50:00
Alojzy
Proszę się dogadać i niech będzie w końcu ten rynek ładniejszy od tego w Zdrojach.
2016-02-24 21:07:19
q
Jak mozna przez rok w ogole nic nie rozpoczac Ci kupcy ktorzy "pouciekali" pootwierali dzilalnosc gdzie indziej tu zostala ekipa ktora moim zdaniem "wykonczyla" innych i jak najdluzej w tym syfie siedza zeby cos jeszcze zarobic bez zadnych inwestycji. Jestem za powinni postawic blok na dole sklepy wszytskim by sie to bardziej oplacalo.
2016-02-24 15:17:07
D
Wygląd centrum Dąbia to jeden wielki skandal!
2016-02-24 14:06:26
Irena
Ale jaka komisja o tym kłapała? Znowu wtopa słynnego dziennikarza... A ogólnie to rozpirzyć ten burdel zwany rynkiem, postawić duży blok z wieleoma sklepami na parterze i niech wynajmują. Ta ekipa z tego rynku robi modernizacje już 8 lat...
2016-02-24 09:44:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie