Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Cmentarz Centralny przed 1 listopada. Ograniczenia w ruchu, zakaz wjazdu z karnetami

Data publikacji: 30 października 2019 r. 06:48
Ostatnia aktualizacja: 30 października 2019 r. 11:39
Cmentarz Centralny przed 1 listopada. Ograniczenia w ruchu, zakaz wjazdu z karnetami
 

Tradycyjnie już - jak co roku - przed 1 listopada coraz więcej ograniczeń w poruszaniu się samochodami zarówno ulicami w pobliżu szczecińskiego Cmentarza Centralnego, jak i po jego alejach. Od środy (30.10.) w związku ze wzmożonym ruchem pieszych, Zakład Usług Komunalnych wprowadza ograniczenia wjazdu aut na nekropolię. Te w środę i w czwartek będą możliwe tylko w związku z odbywającymi się pogrzebami (autokar i maksymalnie do 5 pojazdów). Karnety roczne tracą ważność 30.10-1.11. W związku z handlem przycmentarnym od wtorku kolejne ograniczenia także w ruchu na nitce ul. Ku Słońcu z Gumieniec do centrum.

Od wtorku handlowcy zaczęli rozstawiać stoiska z kwiatami i zniczami. Na wybranych odcinkach ul. Ku Słońcu, tj. w rejonie III Bramy (Jednostka Wojskowa), II Bramy, tj. od skrzyżowania ul. Santockiej do ul. Karola Miarki oraz przed bramą główną Cmentarza Centralnego ma funkcjonować 89 takich punktów, a od ulic Mieszka I i Dworskiej w sumie 52. Handel odbywa się na pasie chodnika lub ścieżek rowerowych. Dlatego rejony z drogami rowerowymi zostały czasowo wyłączenie z ruchu. Samochody mogą poruszać się dwoma pasami w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Na prawym pasie (w kierunku centrum)  dopuszczone jest zatrzymywanie samochodów dostawczych zaopatrujących punkty handlowe w godzinach 17–6.30 oraz w godz. 12–14 do 15 minut.

Przypomnijmy, że aż do piątku będą jednokierunkowe ulice Karola Miarki i Piękna, z tym że tylko do czwartku przejechać nimi będzie można samochodem. Zablokowane pozostają też przejazdy przez torowisko tramwajowe w rejonie ul. Ku Słońcu na wysokości bramy głównej Cmentarza Centralnego i w rejonie skrzyżowania z ul. Karola Miarki. A na ul. Mieszka I na wysokości CC obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości jazdy do 40 km/h. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA