niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ciepłe buty na zimę

Ciepłe buty na zimę

Ciepłe buty na zimę
Data publikacji: 2015-10-24 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1461 30964

Ponad 200 par butów na zimę ufundował dzieciom z kilku szkół Rotary Club Szczecin Center. To kolejna taka akcja pomocowa, kierowana do tych rodzin, których sytuacja finansowa jest trudna.

Rotarianie po raz szósty kupili bony w sieci Deichmann (każdy wartości 100 złotych) i rozdali potrzebującym rodzinom na zakupów ciepłych butów dla dzieci. Te zakupy odbyły się w sobotę w CH Galaxy. Wcześniej, jak co roku, członkowie klubu skontaktowali się ze szkołami, które wskazały rodziny zainteresowane taką pomocą. 

- Są to głównie rodziny wielodzietne - mówi Roman Szulżyk, prezydent RC Szczecin Center. - Dzieci noszą buty, z których wyrosło ich starsze rodzeństwo. Niektóre z nich nie miały nigdy nowego obuwia. Mamy też sygnały od nauczycieli, że są u nich w szkole tacy uczniowie, którzy w zimę przychodzą zziębnięci, w przemokniętych tenisówkach. Stąd nasza cykliczna akcja.

Szef RC Szczecin Center przyznaje, że co roku zgłasza się z prośba o taką pomoc coraz więcej szkół i placówek. Wszystkich, którzy chcieliby finansowo wesprzeć te działania, zaprasza do współpracy. ©℗

(gan)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Wyzwanie dla szewca
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie