Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ciepłe buty na zimę

Data publikacji: 24 października 2015 r. 14:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Ciepłe buty na zimę
Fot. R.STACHNIK  

Ponad 200 par butów na zimę ufundował dzieciom z kilku szkół Rotary Club Szczecin Center. To kolejna taka akcja pomocowa, kierowana do tych rodzin, których sytuacja finansowa jest trudna.

Rotarianie po raz szósty kupili bony w sieci Deichmann (każdy wartości 100 złotych) i rozdali potrzebującym rodzinom na zakupów ciepłych butów dla dzieci. Te zakupy odbyły się w sobotę w CH Galaxy. Wcześniej, jak co roku, członkowie klubu skontaktowali się ze szkołami, które wskazały rodziny zainteresowane taką pomocą. 

- Są to głównie rodziny wielodzietne - mówi Roman Szulżyk, prezydent RC Szczecin Center. - Dzieci noszą buty, z których wyrosło ich starsze rodzeństwo. Niektóre z nich nie miały nigdy nowego obuwia. Mamy też sygnały od nauczycieli, że są u nich w szkole tacy uczniowie, którzy w zimę przychodzą zziębnięci, w przemokniętych tenisówkach. Stąd nasza cykliczna akcja.

Szef RC Szczecin Center przyznaje, że co roku zgłasza się z prośba o taką pomoc coraz więcej szkół i placówek. Wszystkich, którzy chcieliby finansowo wesprzeć te działania, zaprasza do współpracy. ©℗

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA