środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino

Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino [GALERIA]

Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino
Data publikacji: 2020-09-19 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-21 09:56
Wywietleń: 531 475686

Zarówno zmotoryzowanym jak i pieszym korzystającym z przejazdu i przejścia w Gryfinie pod wiaduktem prowadzącym z ulic Grunwaldzkiej i Sprzymierzonych towarzyszy niezbyt miły dla oka obrazek chwastów porastających skarpę. W sprawie nieporządku w mieście otrzymujemy sporo sygnałów.

- Zapuszczone obiekty sportowe, brudne i w ogóle w tym roku nieczynne fontanny, uschnięte drzewka w parku, wszechobecne chwasty nawet na chodnikach, walające się śmieci. To przykre, ale takie jest dzisiaj Gryfino. Jakby nie miało gospodarza. Inaczej było, kiedy z mężem przeprowadziliśmy się tutaj kilkanaście lat temu. Przyjechaliśmy z dużego miasta, szukaliśmy oazy na jesień życia, a znajomi polecili nam to miejsce. Na początku zachwyciliśmy się Gryfinem, jednak od kilku lat zmienia swoje oblicze na gorsze – żali się nasza Czytelniczka.

Mieszkańcy wskazują, że nie trzeba wielkich środków, by miejska przestrzeń wyglądała schludnie. Dodają przy tym, że nie wszystko można zrzucić na koronawirusa, bo takiego bałaganu nie da się usprawiedliwić pandemią. Najwięcej zastrzeżeń mają do zaniedbań związanych z utrzymaniem miejskiej zieleni.

Uwagi lokalnej społeczności często przekazywane są burmistrzowi w formie interpelacji i zapytań. Jedno z nich (z końca sierpnia br.) radny Robert Jonasik opatrzył kąśliwym wstępem: „Tereny zielone naszego miasta funkcjonują w dwóch fazach wegetacyjnych: od fazy niekontrolowanego wzrostu po fazę usychania. Przy kolejnych inwestycjach prowadzonych w mieście usychają kolejne drzewa”.

Tekst i fot. (akme)

Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino Chwasty i śmieci – zaniedbane Gryfino

Komentarze

Nana
To chyba jest zaraźliwe bo takie same widoki są w Szczecinie
2020-09-21 09:49:35
D
Jak dbał o to PUK było trochę lepiej
2020-09-20 09:52:37
ZS
taka sama nędza jak w Sz-nie.
2020-09-19 22:37:51
MmmmM
W Szczecinie tak było przez całe lato.
2020-09-19 18:54:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie