Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Chodniki w LED-owym blasku

Data publikacji: 2017-10-18 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Chodniki w LED-owym blasku
 

Na szczecińskich ulicach pojawia się coraz więcej ergooszczędnego, LED-owego oświetlenia. Obecnie trwają odbiory na placu budowy w Podjuchach, gdzie w ciągu ulic: Piwna/Lechicka/Zamieć zainstalowano dwadzieścia nowych, energooszczędnych latarni. Końca dobiegają podobne prace przy ulicy Myślenickiej.

W trakcie jest montaż siedmiu lamp na ulicy Brodzińskiego (na odcinku Matuszyńskiego - św. Stanisława Kostki), gdzie powstaje również nowy chodnik. Ponadto budowa oświetlenia drogowego realizowana jest: w ciągu ulicy Zbójnickiej (odcinki od ul. Krakowskiej do Europejskiej oraz od ul. Europejskiej do granic miasta) i ul. Harnasiów (od ul. Zbójnickiej do ul. Lajkonika).

- Przekazany został plac budowy dla realizacji zadania „Przebudowa ul. Rostockiej polegająca na budowie oświetlenia LED wraz z budową chodnika”, gdzie zainstalowanych zostanie ponad 20 lamp. Trwa analiza dokumentacji przetargowej dla inwestycji „Budowa oświetlenia LED na ul. Azaliowej i Wiklinowej, gdzie łącznie pojawi się kolejnych 20 latarni - informuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

W sierpniu oddano do użytku energooszczędne oświetlenie w kilku punktach miasta: na ul. Rapackiego, Rugiańskiej, Ceglanej i Miedzianej. Łącznie w Szczecinie w ostatnich miesiącach zainstalowano ponad 100 LED-owych latarni. Koszt realizowanych obecnie i zrealizowanych już inwestycji to około 600 tys. zł.

(k)

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam
2017-10-18 20:27:52
Jakoś nie widzę w tej wymieniance centrum Dąbia gdzie ulica Koszarowa tonie w ciemnościach!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ