środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chodnik, czyli jazda bez trzymanki

Chodnik, czyli jazda bez trzymanki

Chodnik, czyli jazda bez trzymanki
Data publikacji: 2015-09-16 14:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Wywietleń: 1395 20922

Wyboje, przełomy, dziury - takie chodnikowe „niespodzianki" są codziennością szczecinian. O czym przypominają nasi Czytelnicy, także w listach do redakcji. Oto jeden z nich:

„Jest poważny problem z bezpieczeństwem pieszych po zachodniej stronie chodnika al. Wyzwolenia, szczególnie na odcinku między ul. Rayskiego a ul. Piłsudskiego. Stoją dwa mieszkalne wieżowce ze sklepami i usługami na parterze. Ruch pieszych tam spory, a chodnik koszmarny: dziury, wyrwy, połamane płytki, wystające stalowe pokrywy, zwłaszcza w okolicach płyt zasłaniających otwory przy ścianie bloku oraz przed wejściami do sklepów. Aż dziw bierze, że nikt do tej pory się nie potłukł lub nie złamał nogi.

Ciąg dalszy tego ciągu pieszego w al. Wyzwolenia, miedzy placami Rodła i Żołnierza Polskiego, niestety nie jest lepszy: płyty granitowe „ułożone” każda na innym poziomie, wyrwane kostki brukowe, ciasnota, ponieważ większą część szerokości chodnika zajmują parkujące samochody.
Przecież to nie są peryferia miasta. To - tak samo, jak po wyremontowanej stronie wschodniej - intensywnie eksploatowany ciąg pieszy między dwiema galeriami handlowymi, przystankami A i T oraz do dworców. Niechby odpowiedzialni urzędnicy przeszli się tym odcinkiem i nakazali poprawienie fragmentów chodnika. Przecież miasto ma być dla ludzi, nie tylko dla samochodów!"

(isz)

Fot. JMP

Na marginesie: nie wiemy, do kogo należą te stalowe płyty oraz co zakrywają, ale cokolwiek to jest, to na styku stalowej pokrywy i chodnika nie może być żadnych dziur. To trzeba jak najszybciej naprawić. Idzie jesień, opadną liście z drzew i przykryją te pułapki na pieszych.

Chodnik, czyli jazda bez trzymanki Chodnik, czyli jazda bez trzymanki

Komentarze

witek
po co pisza dziennikarze o chodnikach jak wiedza ze pieniadze ze strefy winne isc na ulice chodniki i sciezki rowerowe a ida na auta dla jasnie panujacego a jak ktos odgadnie gdzie ida pieniadze ze strefy dostanie nobla
2015-09-17 13:39:38
Jan
To nic, do października jakoś wytrzymamy - w październiku wszystko się zmieni - chodnik sam się wyprostuje i załata, a jak nie zechce, to państwo weźmie pod opiekę obywatela i wyrówna. Oby do października :)
2015-09-17 11:35:52
m
w kwestii chodników: może ktoś zainteresowałby się jak ułożono chodnik po wymianie rur na ul. Ściegiennego pomiędzy Pałacem Młodzieży i szkołą muzyczną. Każda płyta w inną stronę. Praca zaiste twórcza. Tylko nikt nie pomyślał ile dzieci, mam z wózkami codziennie tamtędy przechodzi
2015-09-17 06:19:31
Q
etam chodniki, na premie musi być kasa i uposażenie oraz utrzymanie uchodźców
2015-09-17 05:47:54
Dżabir Badr Udin
jesli sa tam przelomy to skatepark kolo filharmonii wreszcie bedzie miec pierwszy eksponat!
2015-09-16 15:12:52
no..
ten "spory ruch pieszych" to jest.. widać na fotografii, aja jaj... 20 lat temu - fakt, taki był. Dzisiaj spokojnie mogliby wykonać parking podwójny zamiast tych bud na środku chodnika i nikomu to nie wadziłoby
2015-09-16 12:29:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie