Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Chciał wykraść dane z kart klientów (akt. 1)

Data publikacji: 27 września 2016 r. 10:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Chciał wykraść dane z kart klientów
 

Policja zatrzymała 26-latka, który chciał ukraść dane z kart płatniczych osób przeprowadzających transakcje w bankomacie. To obywatel Mołdawii i Rumunii. Zatrzymany na gorącym uczynku usłyszał zarzut przygotowania do podrabiania środków płatniczych. 

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jest podejrzany o skimming. 

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz cyberprzestępczości KMP i KWP w Szczecinie zatrzymali go, gdy pojawił się przy bankomacie i manipulował przy zainstalowanym urządzeniu do kopiowania kart. Prawdopodobnie przyszedł po to aby je odinstalować i przenieść w inne miejsce. Ustalono, że kilkanaście godzin wcześniej 26-latek zainstalował w bankomacie urządzenie służące do sczytywania danych z pasków magnetycznych kart oraz nr PIN do kart bankomatowych w celu uzyskania zapisów magnetycznych - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z KWP w Szczecinie.

Zatrzymany mężczyzna ma podwójne obywatelstwo: Mołdawii i Rumunii. Nie zdążył posłużyć się uzyskanymi w nielegalny sposób danymi. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki zdemontowali nakładkę skanującą i zabezpieczyli ślady. Przy mężczyźnie znaleźli kartę magnetyczną z metalową wstawką służącą do blokowania bankomatu, a także palnik - lutownicę służącą do wycinania otworów w obudowie bankomatu. Policja sprawdza, czy 26-latek nie ma więcej podobnych przestępstw na swoim koncie. 

(dar)

Fot. arch. Policji

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dryja
2016-09-28 09:35:21
Czyj to bankomat, jaki adres? Koniecznie unikać firmy i lokalizacji bo co to za bankomat, który można zablokować kawałkiem blachy bez przywołania OCHRONY i co to za obudowa bankomatowa, którą można perforować miniaturową lutownicą gazową?
Zabić to za mało
2016-09-27 11:04:59
Od razu widać, że to jakiś światowiec. Obywatel dwóch państw, nie boi się działać w obcym kraju. Nie można mu było tego palnika-lutownicy zaaplikować w już gotowy otwór, którego nie musiał wycinać?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA