Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Chciał skoczyć z mostu. Interwencja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii

Data publikacji: 2019-11-30 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 11:24
Chciał skoczyć z mostu. Interwencja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii
 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek (28 listopada) w Szczecinie. Młody mężczyzna stał za barierkami mostu na jednym z miejskich wiaduktów. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.

Funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki st. post. Natalia Kolankowska oraz sierż. sztab. Adam Berdzik chwilę przed zakończeniem służby usłyszeli komunikat podawany przez Operatora Służby Dyżurnej. Na jednym z miejskich wiaduktów, za barierkami miał stać mężczyzna, który najprawdopodobniej chce skoczyć z mostu.

- Policjanci niezwłocznie zmienili kierunek jazdy, podejmując interwencję wobec mężczyzny. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy oraz ratowników medycznych, którzy również zostali wezwani na miejsce, nie doszło do nieszczęścia - informuje rzecznik KMP w Szczecinie.

18-latek został przekazany ratownikom, a następnie trafił pod opiekę lekarza.

Ł.T

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nazwa
2019-12-01 16:57:45
W Koninie by go zastrzelili.
Kazik
2019-12-01 12:16:54
Na jednym z miejskich wiaduktów, za barierkami stał mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Zapewne przemyślał to chciał uczynić i rozważył wszystkie za i przeciw takiemu uczynkowi. Jeśli chciał pozbawić się w ten sposób życia przeszkadzanie mu w tym akcie "odwagi" było swego rodzaju naruszeniem jego swobód obywatelskich. Zatem pytanie czy policjanci kierując się pozytywnymi pobudkami przypadkiem aby nie pogwałcili praw Obywatela do samostanowienia i decydowania o swoim losie. Swoim w ich mniemaniu dobrym uczynkiem być może skazali Obywatela na długotrwały pobyt na szpitalnym oddziale psychiatrycznym. trudno orzec czy to dobre dla tego obywatela czy złe ... . Autor artykułu powinien w tym zakresie pociągnąć temat. Mój przedmówca mylnie zakłada, że samobójcy narażają funkcjonariuszy na zagrożenie zdrowia lub życia. Wszak żaden przepis stanowionego prawa nie wskazuje, że policjant ma obowiązek czy prawo ich "ratować". Hipotetycznie ... zgłoszenie na ochotnika do służby w policji to także swego rodzaju "samobójstwo" bo ochotnik po wstąpieniu do niej może w jej trakcie zginąć. czy aby policja nie powinna na tej samej zasadzie ratować takich ochotników przed śmiercią ? Np. nie prowadząc naboru ?!
abcd
2019-11-30 22:12:21
Próba odebrania sobie życia to akt odwagi. Moim zdaniem policja powinna interweniować tylko wówczas, gdy desperat zagraża równocześnie innym osobom.
Antoni
2019-11-30 21:50:20
Jak trzeba być nieudolnym albo słabym, żeby próbować odebrać sobie życie. Takimi wahaniami nastrojów Ci wszyscy chcący udowodnić innym, że "mają dość" narażają funkcjonariuszy na zagrożenie zdrowia lub życia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ