wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chcesz pomóc? Biegnij!

Chcesz pomóc? Biegnij!

Chcesz pomóc? Biegnij!
Data publikacji: 2019-08-17 09:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-21 13:42
Wywietleń: 819 408806

To już dziś (17 bm.) odbędzie się kolejny z cyklu "Bieg po 4 koła". Organizowany przez szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby - oprócz tradycyjnej zbiórki - zdobyć środki na nowy bus, służący w codziennej pracy, czyli ratowaniu „braci mniejszych" w potrzebie.

Nie ma wątpliwości, że dotychczasowa „czerwona strzała" musi przejść na zasłużoną emeryturę. Samochód interwencyjny TOZ jest w fatalnym stanie. Ostatnia awaria (13 bm.) uziemiła go przed Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. Na dobę. Choć przecież każda chwila się liczy: w codziennej pracy, do setek interwencji rocznie, wyjazdów do psiaków, na łapanki kotów, do domów tymczasowych, na zbiórki itd. 

- Prosimy, kupmy nowy samochód interwencyjny: normalny, solidny, który nie będzie nam robił takich "akcji". Wybiegajmy go! - apeluje TOZ. 

W tym celu nie organizuje zwykłej zbiórki funduszy. Tylko od czerwca organizuje sobotnie "parkruny" - cykl imprez biegowych ph. "Bieg po 4 koła". Dochód z nich, czyli wpisowe, przeznaczając na zakup nowego samochodu interwencyjnego.

Uczestnikiem „Biegu po 4 koła" może być każdy, kto ukończył 18 lat. I dokona zgłoszenia drogą elektroniczną: zapisy.biegpo4kola@gmail.com. Każdy z zawodników przekazuje darowiznę - co najmniej 10 zł, a górny limit nie został określony - w formie gotówki podczas rejestracji. Przed biegiem: dzisiaj (17 bm.) już tylko - od godz. 10 do 11.30 - na Polanie Sportowej (ul. Emila Zegadłowicza, Głębokie). 

Biegacze mają do pokonania dwa dystanse: 2 oraz 5 km. Na każdy są prowadzone odrębne zapisy. W biegu - tradycyjnie - mogą uczestniczyć także psy (jeden biegacz - jeden pies). Wyłącznie nieagresywne, w wieku co najmniej 6 miesięcy i oczywiście zdrowe: mające aktualne szczepienia oraz profilaktykę przeciwko pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym. Podczas „Biegu po 4 koła" psy muszą być prowadzone na smyczy. Organizatorzy wydarzenia zabraniają stosowania kolczatek oraz obroży zaciskowych. Zawodnicy są również obowiązani do sprzątania po swoich pupilach.

Dzisiejszy, sobotni start z cyklu „Bieg po 4 koła" zaplanowano na godz. 12. 

- Zapraszamy również kibiców i wszystkie osoby, które zechciałyby wesprzeć nasz cel. Bądźcie z nami tego, jak i w kolejne - nie tylko biegowe - dni. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy nasz cel - zachęca TOZ.

Zakup nowego TOZ-obusa można wesprzeć również drogą internetową: zrzutka.pl/x38m4z. Lub bezpośrednio na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

(an)

Fot. Marta TESZNER (arch.)

Chcesz pomóc? Biegnij! Chcesz pomóc? Biegnij! Chcesz pomóc? Biegnij! Chcesz pomóc? Biegnij!

Komentarze

3-cie "podejscie"
Czyli wejscie i wyjscie... jest i na tylach u Teczowych !!!
2019-08-17 14:30:36
Jarun
"Brat mniejszy" czyli pies. To mama jest/była suką. Trzeciego wyjścia nie ma.
2019-08-17 10:50:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie