Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Chcesz pomóc? Biegnij!

Data publikacji: 2019-08-17 09:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-21 13:42
Chcesz pomóc? Biegnij!
 

To już dziś (17 bm.) odbędzie się kolejny z cyklu "Bieg po 4 koła". Organizowany przez szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby - oprócz tradycyjnej zbiórki - zdobyć środki na nowy bus, służący w codziennej pracy, czyli ratowaniu „braci mniejszych" w potrzebie.

Nie ma wątpliwości, że dotychczasowa „czerwona strzała" musi przejść na zasłużoną emeryturę. Samochód interwencyjny TOZ jest w fatalnym stanie. Ostatnia awaria (13 bm.) uziemiła go przed Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. Na dobę. Choć przecież każda chwila się liczy: w codziennej pracy, do setek interwencji rocznie, wyjazdów do psiaków, na łapanki kotów, do domów tymczasowych, na zbiórki itd. 

- Prosimy, kupmy nowy samochód interwencyjny: normalny, solidny, który nie będzie nam robił takich "akcji". Wybiegajmy go! - apeluje TOZ. 

W tym celu nie organizuje zwykłej zbiórki funduszy. Tylko od czerwca organizuje sobotnie "parkruny" - cykl imprez biegowych ph. "Bieg po 4 koła". Dochód z nich, czyli wpisowe, przeznaczając na zakup nowego samochodu interwencyjnego.

Uczestnikiem „Biegu po 4 koła" może być każdy, kto ukończył 18 lat. I dokona zgłoszenia drogą elektroniczną: zapisy.biegpo4kola@gmail.com. Każdy z zawodników przekazuje darowiznę - co najmniej 10 zł, a górny limit nie został określony - w formie gotówki podczas rejestracji. Przed biegiem: dzisiaj (17 bm.) już tylko - od godz. 10 do 11.30 - na Polanie Sportowej (ul. Emila Zegadłowicza, Głębokie). 

Biegacze mają do pokonania dwa dystanse: 2 oraz 5 km. Na każdy są prowadzone odrębne zapisy. W biegu - tradycyjnie - mogą uczestniczyć także psy (jeden biegacz - jeden pies). Wyłącznie nieagresywne, w wieku co najmniej 6 miesięcy i oczywiście zdrowe: mające aktualne szczepienia oraz profilaktykę przeciwko pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym. Podczas „Biegu po 4 koła" psy muszą być prowadzone na smyczy. Organizatorzy wydarzenia zabraniają stosowania kolczatek oraz obroży zaciskowych. Zawodnicy są również obowiązani do sprzątania po swoich pupilach.

Dzisiejszy, sobotni start z cyklu „Bieg po 4 koła" zaplanowano na godz. 12. 

- Zapraszamy również kibiców i wszystkie osoby, które zechciałyby wesprzeć nasz cel. Bądźcie z nami tego, jak i w kolejne - nie tylko biegowe - dni. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy nasz cel - zachęca TOZ.

Zakup nowego TOZ-obusa można wesprzeć również drogą internetową: zrzutka.pl/x38m4z. Lub bezpośrednio na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

(an)

Fot. Marta TESZNER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

3-cie "podejscie"
2019-08-17 14:30:36
Czyli wejscie i wyjscie... jest i na tylach u Teczowych !!!
Jarun
2019-08-17 10:50:52
"Brat mniejszy" czyli pies. To mama jest/była suką. Trzeciego wyjścia nie ma.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ