Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Charytatywny koncert w Nowym Browarze

Data publikacji: 2020-02-02 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-03 13:51
Charytatywny koncert w Nowym Browarze
Artystyczne dusze z Pracowni Muzycznej Allegretto są znani nie tylko z muzycznej pasji, ale również udziału w charytatywnych przedsięwzięciach. Pomoc wolno żyjącym kotom jest jedną z wielu inicjatyw, którym okazują wsparcie. Nie tylko w trakcie koncertowej gali, ale również na co dzień: organizując zbiórki karmy i akcesoriów dla mruczków w potrzebie. Fot. Renata MATYSEK  

Będzie można posłuchać świetnej muzy w wykonaniu gitar, perkusji, trąbek, saksu i akordeonu. Zapowiada się nie lada wydarzenie muzyczne w Nowym Browarze. Tym razem będzie to koncert charytatywny na rzecz wolno żyjących kotów Szczecina, podopiecznych Stowarzyszenia Zwierzęcy Telefon Zaufania oraz KociArki.

Przyczynkiem do muzycznego wydarzenia będzie Światowy Dzień Kota. Tyle że na gościnnej scenie Nowego Browaru (ul. Partyzantów 2) zabrzmi on dużo wcześniej - już w poniedziałek (3 lutego).

- Koncert charytatywny dla naszych podopiecznych to już pewna szczecińska tradycja. Od lat, raz w roku, się spotykamy, aby posłuchać artystycznych popisów uzdolnionych wychowanków Pracowni Muzycznej Allegretto. Wstępem na koncert jest karma. Można też przynosić wszelkie inne akcesoria przydatne kociakom w potrzebie. Taka forma wsparcia wiele dla nas znaczy. Jesteśmy za nią ogromnie wdzięczni - mówi Anna Ptak, prezesująca Stowarzyszeniu Zwierzęcy Telefon Zaufania.

Pracownia Muzyczna Allegretto działa przy Ośrodku Kultury „Saniga". Jej wychowankowie są znani nie tylko z artystycznej pasji, ale również udziału w charytatywnych przedsięwzięciach. Pomoc wolno żyjącym kotom jest jedną z wielu inicjatyw, którym - nie tylko muzycznie - okazują wsparcie. Z historią sięgającą 2007 roku i… dwóch kociaków Lalusia oraz Kici.

- Oba kociaki przygarnęłam ze Zwierzęcego Telefonu Zaufania. Dały początek długiej przyjaźni z panią Teresą Piątkiewicz, twórczynią tego stowarzyszenia. Także za ich sprawą zrodził się pomysł koncertów na Światowy Dzień Kota - wspomina Renata Matysek, kierująca Allegretto. - Zaczynaliśmy w 13 Muzach. Przez następne lata sceny dla naszych artystów użyczał „Słowianin". Teraz będziemy występować w gościnnych progach Nowego Browaru. Zapraszamy do wspólnej zabawy: wszyscy będą mile widziani - zachęca Renata Matysek.

W koncercie wezmą udział nie tylko młodzi artyści, ale wszyscy wychowankowie Allegretto nieobojętni na los „naszych braci mniejszych". Wraz z przyjaciółmi. Choć pod względem artystycznym będzie to - jak zawsze - niezapomniane wydarzenie, to jednak… Istnieje poważne ryzyko, że show solistom i zespołom skradnie najmłodszy solista: 4-letni Mikołaj, który podczas charytatywnego koncertu na pianinie zagra - a jakże - piosenkę o kotku.

Podczas ubiegłorocznej edycji koncertu w Światowy Dzień Kota oprócz worków karmy suchej i mnóstwa puszek mięsnych, zebrano również sporo funduszy za sprawą licytacji ciastek, upieczonych przez mamy małych artystów. Jak będzie tym razem - to niespodzianka. Warto się przygotować na szczodre pomaganie. Koncert (3 bm.) rozpocznie się o godz. 16.30. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Renata MATYSEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2020-02-02 18:40:11
jeśli dusze, to są znane, nie znani.
Muza
2020-02-02 18:33:49
Świetnie, że młodzież chce grać na instrumentach, a jeszcze lepiej, że dziewczynki biorą się za gitary elektryczne, bo na dzisiejszej scenie nie ma ich zbyt wiele, oprócz Maryli Rodowicz, Martyny Jakubowicz i Edyty Bartosiewicz :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ