Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

CBA zatrzymało szefa MCC SA

Data publikacji: 01 sierpnia 2019 r. 16:48
Ostatnia aktualizacja: 07 sierpnia 2019 r. 13:27
CBA zatrzymało szefa MCC SA
 

Jak podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA zarzuty korupcyjne usłyszą zatrzymane dzisiaj dwie osoby, wśród których jest były wiceminister środowiska i przedsiębiorca z Włocławka. Jak dowiedział się „Kurier”, wśród tej dwójki zatrzymanych jest właściciel firmy, która realizuje ważne inwestycje w Świnoujściu. 

- Funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego wiceministra środowiska oraz włocławskiego przedsiębiorcę z branży budowlanej. Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w 2015 r. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową w związku z realizacją projektu „Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej” - podaje CBA.

Dodajmy, że wspomniany przedsiębiorca to prezes spółki MCC SA, która realizuje w Świnoujściu ważne inwestycje: dwie promenady, historyczną i zdrowia, której termin oddania cały czas jest przesuwany, oraz ulicę Wojska Polskiego. Sprawa nie dotyczy żadnej z inwestycji realizowanych na wyspach, ale informacja budzi zainteresowanie w kurorcie. Chodzi o szefa firmy realizującej najbardziej kosztowne przedsięwzięcia na wyspie Uznam i stawia pod znakiem zapytania dalszy przebieg prac, które i tak mają opóźnienia.

Czego dotyczy sprawa? Jak ustalono w trakcie prowadzonych czynności, w ramach realizacji projektu spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowy na budowę systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Kielcach oraz dwóch świętokrzyskich gminach. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską. Natomiast instytucją wdrażającą projekt był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uwagi na znaczne opóźnienia w realizacji umowy na wykonawcę nałożono kary umowne.

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany przedsiębiorca obiecał wiceministrowi zatrudnienie w spółkach z zapewnieniem kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia w zamian za ,,pomoc”, która miałaby doprowadzić do odstąpienia Wodociągów Kieleckich od naliczenia kar umownych i przyjęcia bez zastrzeżeń wykonanych robót budowlanych. Jak ustalili śledczy CBA, wiceminister przyjął obietnicę korzyści, a po dymisji z pełnionej funkcji podjął pracę w spółkach przedsiębiorcy. Obaj zatrzymani mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

BaT

Fot. CBA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wyspiarz
2019-08-02 10:55:48
Niektórym ciągle mało

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA