środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > CBA w szczecińskim szpitalu i biurze podróży

CBA w szczecińskim szpitalu i biurze podróży

CBA w szczecińskim szpitalu i biurze podróży
Data publikacji: 2020-09-22 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-24 18:23
Wywietleń: 2593 476232

Stu funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukało 23 lokalizacje, w tym miejsca prowadzenia księgowości i przechowywania dokumentacji księgowej podmiotów gospodarczych i instytucji publicznych. We wtorek czynności przeprowadzono między innymi w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie a także - oprócz skoordynowanych działań w kilkunastu spółkach z branży farmaceutycznej - w jednym ze szczecińskich biur podróży. To działania w ramach śledztwa w tzw. aferze kopertowej, w której oskarżenia padają w stronę Tomasza Grodzkiego, marszałka senatu, a wcześniej dyrektora szpitala w Zdunowie.

„Ujawniony materiał dowodowy będzie poddany oględzinom i szczegółowej analizie. W śledztwie planowane są kolejne czynności procesowe" - czytamy w komunikacie na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie wielowątkowe śledztwo dotyczące między innymi podejmowania czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie pochodzenia środków z korzyści majątkowych przyjmowanych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w szpitalu. poprzez przyjmowanie tych środków na rzecz fundacji pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe fundacji.

Przypomnijmy, sprawa zaczęła się od wpisu na Facebooku prof. Agnieszki Popieli z Uniwersytetu Szczecińskiego, która napisała, że prof. Grodzki wziął 500 dolarów za operację jej mamy. Potem w mediach zaczęto publikować relacje anonimowych osób, które twierdziły, że wręczały Grodzkiemu pieniądze za opiekę w szpitalu.

Marszałek od początku zaprzecza tym oskarżeniom stwierdzając, że padł ofiarą politycznej nagonki. 

(kel)

Fot. CBA (zdjęcie ilustracyjne)
 

 

Komentarze

też pytam
Może CBA opukuje wszystkie meble bo trafiło parę baniek które miały być Sławka N.
2020-09-24 12:42:52
tak pytam
Czy Ziobro został już wystarczająco przeczołgany przez Kaczyńskiego czy jeszcze ma stanąć na rękach o godz 20 w TVP ?
2020-09-23 08:28:17
McClousky
Zaglądali do toreb, zaglądali do waliz, nie zajżeli do du..y a tam mam socja... / kaczyzm/ No to skatoliczały suwerenie następne widowisko to wszystkie służby, pod bronia na ulice przeciw -narodowi- / wichrzycielom, i huliganowm/ Kaczyzmu bedziemy bronic tak jak broni się łojczyzny
2020-09-23 07:04:02
@krotko
A czy Nowak to całe PO zafiksowany Pisorze ? Zajmij się PIS: 2015 – wystarczy nie kraść 2016 – my nie kradniemy nam się po prostu należy 2017 – inni też kradli 2018 – inni kradli więcej 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem 2020 – kradniemy i co nam zrobicie?
2020-09-23 05:57:06
do@krotko
proponuję prawdziwemu "Polakowi" i katolikowi , pogłębić wiedzę gramatyki i ortografii języka polskiego. wiem , że jesteś typową kapustą z pisu :)))
2020-09-23 01:47:42
Jola
Rytualnie łeb ukręcić i niech kona
2020-09-23 01:04:26
Jola
Rytualnie łeb ukręcić niech kona.
2020-09-23 01:00:56
krotko
Hej platfusy słynnemu budowniczemu drog Nowakowi tez cba podrzucila kupe szmalu i mieszkania?
2020-09-22 22:08:34
Do... klops-a
I w Ewangeli pisze... szukajcie az znajdziecie ! A czy to dopiero 1-sza "przeszukanka"...?
2020-09-22 21:33:50
Do ZK
Szybko dziada osadzić i zamknąć,zeby dalej nie szkodzil.Polsce i przestał zajmować się futerkami a zaczął leczyć w ZK
2020-09-22 21:16:51
gość
Czyli widać przepiękny przykład marnowania publicznej kasy w imię politycznej zawiści i małostkowości... Swoją drogą cba powinno już oficjalnie zmienić nazwę na policja polityczna.
2020-09-22 21:14:59
Znalazłem klucze.
W dniu wtorek 22 wrzes 2020 znalazłem klucze z brelokiem Bank PeKaO SA na skrzyżowaniu Wszystkich Świętych / Arkońska . Kontakt mailowy : paweko@o2.pl
2020-09-22 21:11:26
Hubi
Nie dziwię się "funkcjonariuszom CBA" że łażą w kominiarczykach, jak OMON na Białorusi. Przecież wstyd pokazać swoją twarz wykonując tak podłą (ale dobrze płatną) robotę.
2020-09-22 21:04:44
Można było się spodziewać...po Duklanowskim
Moment wybrano precyzyjnie, bo w obliczu kryzysu w PiSie Senat zyskuje na znaczeniu. Będą szukać haków na Grodzkiego i znajdą, bo taki mają rozkaz. Na przeszukania już z tymi hakami przyjechali w kieszeniach gotowymi, teraz będą je tryumfalnie wyciągać, niby znalezione na miejscu, sprawa kompletnie ustawiona i szyta grubszymi nićmi niż u Putina i Łukaszenki.
2020-09-22 21:04:30
Klops
Biuro podróży też?Co za czasy
2020-09-22 19:34:16
itd
Kiedy ta farsa się skończy i ten narcyz pojdzie wreszcie siedzieć?Chociaz przy obstrukcji ''nadzwyczajnej kasty'' to mało realne.
2020-09-22 18:50:18
Pan Zero w natarciu...
A kiedy Banasia willę na godziny zweryfikujecie ??
2020-09-22 18:05:47
Ciepło... ciepło...
.