piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > CBA ponownie w Urzędzie Miasta w Choszcznie. W sprawie targowiska

CBA ponownie w Urzędzie Miasta w Choszcznie. W sprawie targowiska

CBA ponownie w Urzędzie Miasta w Choszcznie. W sprawie targowiska
Data publikacji: 2020-06-05 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-07 10:35
Wywietleń: 908 458233

„Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie przeprowadzili w tym tygodniu szereg przeszukań w sześciu lokalizacjach, między innymi w Urzędzie Miejskim w Choszcznie, Urzędzie Miejskim w Bierzwniku, w siedzibach podmiotów gospodarczych i miejscach zamieszkania osób prywatnych. Funkcjonariusze zabezpieczali między innymi dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych” - komunikat tej treści otrzymaliśmy z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Akcja CBA miała związek z budową targowiska miejskiego w Choszcznie o czym już pisaliśmy w grudniu ub. roku. Wtedy także dokonano przeszukań w Urzędzie Miasta w Choszcznie, a teraz - jak nas poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej w Szczecinie Marcin Lorenc - zbierano dodatkowe dokumenty.

- Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego poprzez ujawnienie istotnych informacji w sprawie budowy targowiska miejskiego. Ujawnienie ich mogło narazić na szkodę prawnie chroniony interes. Funkcjonariusz ten wchodząc w porozumienie z innymi osobami, w krótkich odcinkach czasu i w z góry powziętym zamiarem kilka razy postąpił w ten sposób, co w świetle prawa składa się na jeden czyn zabroniony. Było to działanie na szkodę gminy Choszczno. Działania te dotyczą okresu od lutego do kwietnia 2018 roku. Celem ich było odniesienie korzyści majątkowej. Polegały one między innymi na wprowadzeniu w błąd Rady Miasta w Choszcznie co do sprawy sporządzenia i pokrycia kosztów badań geotechnicznych gruntu, na którym miało być budowane targowisko miejskie – powiedział prokurator Lorenc.

Przetarg na wykonanie wspomnianej inwestycji ogłoszony został w tzw. procedurze zaprojektuj i wybuduj. Wygrała go Firma Mazur. Targowisko kosztowało około 2,5 mln złotych. Gmina dołożyła do tego przedsięwzięcia ok. 1,5 mln zł.

M. KWIATKOWSKI

Fot. CBA (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze

do "Wata cukrzana"
- poj...ło od słońca.
2020-06-07 09:20:07
Kiedy przyjdą do Szczecina w sprawie przebudowy al. Jana Pawła II ?
Wata cukrzana, saszłyki.
2020-06-05 22:34:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie