Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

CBA kontroluje gminę Barwice i jej decyzje podatkowe

Data publikacji: 04 września 2018 r. 12:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:19
CBA kontroluje gminę Barwice i jej decyzje podatkowe
 

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje miasto i gminę Barwice i jej decyzje podatkowe w stosunku do jednej z firm - dowiedziała się PAP. Agenci z wydziału kontroli CBA badają decyzje z ostatnich 10 lat - od 2008 do 2017 r.

Sekretarz miasta i gminy Barwice Jan Rudnikowicz potwierdził w poniedziałek PAP, że trwa kontrola CBA, ale nie jest to działanie podjęte z inicjatywy urzędu.

- Kontrola Biura dotyczy jednej z naszych lokalnych firm. Sprawdzane jest opłacanie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego za dość długi okres - od 2008 r. - powiedział PAP sekretarz. - Ten podatnik, był w naszej ocenie podatnikiem zdyscyplinowanym, nie znamy powodów podjęcia kontroli przez CBA. Na razie gromadzimy dokumenty z tego długiego okresu - część wydobywamy z archiwum. Będziemy przedstawiali go kontrolującym.

Zadeklarował, że urząd w pełni współpracuje z CBA i będzie nadal współpracował. - Nie mamy nic do ukrycia - zapewnił Rudnikowicz.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA wyjaśnił PAP, że kontrolę w Barwicach podjęli funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Biura.

- Badamy, jak burmistrz miasta i gminy, samorząd lokalny i jego organy podejmowały i realizowały decyzje o wymiarze podatku od nieruchomości od Zakładu Produkcji Torfowej Przemtorf - powiedział PAP Brodowski. - Planowany termin zakończenia kontroli działań burmistrza i samorządu to 6 listopada 2018 r.

Zgodnie z ustawą o CBA podjęta na początku sierpnia kontrola może zostać przedłużona przez szefa CBA w szczególnych przypadkach, ale nie więcej niż do sześciu miesięcy.

(PAP)

Fot. MOs810 (Wikimedia Commons)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zako
2018-09-04 18:03:12
CBA po prostu bierze udział w kampanii wyborczej PIS-u. Barwice, Międzyzdroje i pewnie będą następne miejscowości. Typowa polityczna robota porównywalna z działaniami SB za czasów PRL.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA