Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Cały Szczecin w kwiatach. Prezentacje czas zacząć

Data publikacji: 2019-07-28 21:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-29 15:29
Cały Szczecin w kwiatach. Prezentacje czas zacząć
 

To już 45. edycja najbardziej lubianego i uznanego z konkursów „Cały Szczecin w kwiatach”, którego organizatorem jest nasza redakcja. I niniejszym informujemy, że konkursowe jury sporządziło listę finalistów, z których następnie wyłoni laureatów. Werdykt poprzedzą wizytacje członków komisji u pretendentów do tytułów i nagród w poszczególnych kategoriach.

Niezależnie od najbliższego tygodnia w papierowych wydaniach gazety i - jak co roku - w specjalnej zakładce na portalu www.24kurier.pl poświęconej konkursowi prezentować będziemy kwiatowo-zielone dokonania tych, którzy zdecydowali się na udział w tej rywalizacji i zechcieli pokazać ich efekty szerszej publiczności.

W wyniku pierwszej fazy selekcji, dokonanej na podstawie zgłoszeń, w gronie zakwalifikowanych do finałowej rundy rywalizacji znalazły się osoby, które regularnie od wielu lat startują w corocznych edycjach naszego zielonego konkursu i odnoszą w nich raz mniejsze, a innym razem większe sukcesy. Warto jednak podkreślić, że i tym razem nie brak debiutantów, a że nic tak nie robi dobrze jak konkurencja i dopływ świeżej krwi, to można liczyć, że i w tegorocznej edycji zaowocują one miłymi i pozytywnymi zaskoczeniami.

Przypomnijmy, że jury będzie oceniać zgłoszone do konkursu zielono-kwiatowe enklawy w kategoriach: balkony, ogrody, inne formy zagospodarowania terenu zielonego (tu w podziale na zgłoszenia indywidualne i zgłoszenia zbiorowe/instytucji) oraz ogródki działkowe. Pod kątem doboru i różnorodności nasadzonych roślin, walorów estetycznych i oryginalności kompozycji, jak również wiedzy oraz zaangażowania twórców tych aranżacji. Ideą rywalizacji jest bowiem - co godne podkreślenia - „propagowanie estetyki oraz różnych form upiększania miejsca zamieszkania poprzez dobór i pielęgnację kwiatów i krzewów oraz innych oryginalnych rozwiązań zagospodarowania terenów zielonych”. Podobnie jak w minionych latach przyznana zostanie także specjalna Nagroda Publiczności, której laureata wyłoni SMS-owe głosowanie Czytelników „Kuriera”.

W sierpniu członkowie komisji konkursowej odwiedzą wszystkich finalistów przed ostatecznymi ocenami i rozstrzygnięciem, komu przypadną palmy pierwszeństwa, a kto będzie musiał zadowolić się niższymi stopniami podium w danej kategorii.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi podczas finałowej gali, która tradycyjnie odbędzie się w ostatnią niedzielę września. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA