poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Były szef wywiadu kontroli skarbowej wraca do aresztu

Były szef wywiadu kontroli skarbowej wraca do aresztu

Były szef wywiadu kontroli skarbowej wraca do aresztu
Data publikacji: 2017-12-15 20:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 1442 305176

Były szef wywiadu kontroli skarbowej w szczecińskim urzędzie kontroli skarbowej, podejrzany w sprawie korupcji, wraca na miesiąc do aresztu – poinformowała Prokuratura Krajowa.

- Sąd Okręgowy w Szczecinie uwzględnił zażalenie prokuratora na postanowienie sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód, który uznał wcześniej, że wystarczającym środkiem zapobiegawczym będzie poręczenie majątkowe - powiedziała PAP naczelnik zachodniopomorskiego wydziału Prokuratury Krajowej Aldona Lema.

Jak dodała, "w związku z tym tymczasowe aresztowanie na miesiąc zostało wobec tego podejrzanego zastosowane ponownie".

Wyjaśniła, że chodzi o sprawę czynów korupcyjnych dotyczących funkcjonariusza publicznego pełniącego w przeszłości funkcję szefa wywiadu kontroli skarbowej w byłym Urzędzie Kontroli Skarbowej w Szczecinie.

B. szefowi wywiadu skarbowego zarzucono w październiku br. dziewięć przestępstw. Jest podejrzany m.in. o przyjęcie łapówki w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Wobec b. szefa wywiadu skarbowego sąd zastosował w październiku br. miesięczny areszt. Prokuratura wniosła później o jego przedłużenie, ale sąd uznał, że wystarczającym środkiem zapobiegawczym będzie poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Pieniądze zostały wpłacone i mężczyzna opuścił areszt.

Oprócz b. szefa wywiadu skarbowego, w śledztwie podejrzanych jest siedem osób. Osoby te usłyszały zarzuty m.in. przyjmowania korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną oraz udzielenia takiej korzyści, a także powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za łapówkę. Chodzi także o udzielenie łapówki w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej.

Niektórym podejrzanym prokurator zarzucił m.in. przestępstwo skarbowe polegające na ukrywaniu prowadzenia działalności gospodarczej i narażenie przez to na uszczuplenie należności podatkowych, a także ujawnienie informacji stanowiących tajemnicę.

Wobec siedmiu podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowe od 10 tys. zł do 50 tys. zł.

(pap)

 Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Zch
A ci z Polic dlaczego nie siedzą?
2017-12-16 08:40:40
Do - ponizszej Temidy
Yes - Yes - Yes !!! PO to Lewacka Unia PO-otwierala granice... by i Affery mogly s-PO-kojniej sie PO-przemieszczac oraz ulatwic jak na razie ok. 2 milionom Islamskim nachodzcom z Afryki i innych Islamskich Krajow !!
2017-12-15 23:33:55
Temida.
HA_HA_HA_HAAAAA!!!! smiechu BECZKA. A gdzie jest Granica Panstwa Polskiego!!! Granice zniesiono, jest Unia Europejska - Bez Granic miedzy Panstwami, a Prokuratora to NIE interesuje go - aktualna sytuacja geograficzna !!!! OJ trzeba by tak wprowadzic bardzo proste KURSY z geografii dla urzedow co to ZA-(rzucaja) przestepstwami Na lewo i prawo.
2017-12-15 21:52:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy