wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Była podatna na sugestie

Była podatna na sugestie

Była podatna na sugestie
Data publikacji: 2018-01-02 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:59
Wywietleń: 1822 307826

Kończy się proces dwóch kobiet oskarżonych o wykorzystanie nieporadności wiekowej emerytowanej profesor jednej ze szczecińskich uczelni. Zdaniem prokuratora, panie nakłoniły ją do zawierania umów w bankach. Przy okazji wprowadziły w błąd pracowników banków co do możliwości spłaty zaciągniętych przez emerytkę kredytów i zamiaru ich spłacania.

Jako jeden z ostatnich świadków zeznawał biegły psycholog, który wykonał na potrzeby prowadzonego postępowania opinię dotyczącą zdrowia pokrzywdzonej. Psycholog nie mógł przyjechać do szczecińskiego sądu, przebywał w tym czasie w Poznaniu. Wziął więc udział w wideokonferencji.

Ale niestety, niewiele mógł powiedzieć o stanie zdrowia pokrzywdzonej – obecnie kobieta przebywa w Domu Seniora, nie przeprowadził bowiem badania (uczestniczył tylko w jej przesłuchaniu w prokuraturze). Poza tym rozmowa, w której uczestniczył, odbyła się ponad rok temu, biegły nie pamiętał więc, jak się pani profesor wtedy zachowywała.

Wiemy jednak dzięki niemu, że na podstawie jednorazowej obserwacji nie można stwierdzić, w jakim tempie choroba się rozwija. Powiedział też jeszcze jedną ważną rzecz. Otóż biegły jest zdania, że rok czy nawet półtora roku przed przesłuchaniem kobieta mogła już mieć ograniczony krytycyzm, czyli mogła być podatna na sugestie.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 2 stycznia 2018 r.

Leszek Wójcik

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

lolo
Rozumiem, że sąd przyjmie opinię biegłego który nic nie wie, tylko dlatego że to jakaś pani profesor z uniwersytetu. Bo gdyby to był ktoś inny -zwyczajny człowiek- dla sądu byłby normalnyczyli niepodatny na sugestie. Takie orzekanie to niestety norma.
2018-01-02 19:47:50
Mp5
Ale to żart? Poziom stosunku do sprawy biegłego żenujący, delikatnie mówiąc.. ..
2018-01-02 16:51:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie