środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Burzliwa dyskusja w necie po wypadku w Stargardzie

Burzliwa dyskusja w necie po wypadku w Stargardzie

Burzliwa dyskusja w necie po wypadku w Stargardzie
Data publikacji: 2018-08-21 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 2777 346727

Nie milkną echa wypadku, w trakcie którego 18-letni kierowca bmw z nieznanych jeszcze przyczyn stracił nagle panowanie nad pojazdem na rondzie na pl. Wolności w Stargardzie, wypadł autem z jezdni, uderzył w barierki przy ul. Wyszyńskiego i potrącił 6 osób. Postępowanie w tej sprawie nadzorują stargardzcy prokuratorzy, do ich dyspozycji zatrzymano również sprawcę zdarzenia, a w internecie wciąż toczy się burzliwa dyskusja o wypadku.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w sobotę (18 sierpnia) ok. g. 22.50 przy pl. Wolności w Stargardzie. Policjanci zakwalifikowali je wstępnie jako wypadek drogowy. Sześciu rannych przechodniów z obrażeniami niezagrażającymi życiu przewieziono do szpitala.

W nieoficjalnych informacjach pojawiała się wieść, iż w sobotni wieczór przy pl. Wolności zorganizowano nielegalne wyścigi aut. Jako organizatorów wymieniano m.in. przedstawicieli grupy motoryzacyjnej Stoją! Stargard. Jej administrator Michał Łozowski tłumaczy jednak, że z tym wydarzeniem nie ma nic wspólnego. Zapewnia, że na pl. Wolności kilku członków grupy przyszło chwilę przed wypadkiem, później zawiadomili o nim ratowników medycznych, a do czasu ich przyjazdu udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym. W internecie krąży jednak mnóstwo rozmaitych komentarzy o tym zdarzeniu. Jedni zastanawiają się, jak to jest możliwe, że w samym centrum miasta odbywają się nielegalne wyścigi. Inni – dlaczego funkcjonariusze obsługujący monitoring miejski nie zauważyli organizowanego przedsięwzięcia i oskarżają policjantów, że przymykają na to oko.

– W samym centrum miasta jest kilka kamer monitoringu Straży Miejskiej – pisze jeden z internautów. – Czy ktoś patrzy w te monitory, czy wszyscy są zajęci w nocy ładowaniem do prądu elektrycznej toyoty? Taki monitoring służy nie tylko szukaniu sprawców zdarzeń po fakcie, ale także prewencji. Przecież można było razem z policją reagować już na samym początku tej imprezy, jak się ludzie dopiero schodzili.

Inny internauta dodaje jeszcze: „kupa śmiechu – w centrum miasta policja nic nie widziała!!!!!!!! Za co im placom?. Ale jak ktoś założy koszulkę na pomnik, to policja o szóstej rano nachodzi rodziny. W jakim kraju żyjemy?” (pisownia oryginalna). Część osób broni jednak policji, a winą za wypadek obarcza ścigających się chłopców. Liczą również, że będzie to dla wszystkich nauczka, a „gówniarzowi, który chciał strzelić popis na szosie” powinno się „dożywotnio zabrać prawko, do tego odszkodowania dla poszkodowanych, pokrycie kosztu naprawy barierek i sprawa zamknięta”.

W poniedziałek po południu 18-letni kierowca usłyszał od prokuratora zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Wkrótce prokurator ma wystąpić do sądu również z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu dla sprawcy wypadku. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Stoja
Admin Lozowski który lansuje się na swoich grupach na Facebooku wypiera się reklamowania tego nielegalnego wyścigu jednak sam zapraszał do wyścigów, reklamował na swoich grupach i nie tylko. Był na miejscu wypadku na długo wcześniej a nie jak pisał ze chwile przed albo chwile po. Przez jego grupę jest niebezpiecznie w mieście i przez jego działania policja ma związane ręce, informują się na grupie gdzie stoi patrol policji, ostrzegają, nakręcają się wzajemnie przeciwko pracy policji i takie są skutki. Policja wykonuje swoją prace solidnie jednak przez takich ludzi i tej grupie Stoja Stargard ma znacznie więcej pracy!! Przez działanie tych ludzi Stargard nie jest już bezpiecznym miastem
2018-12-18 02:57:03
Krzychu
Pamiętajmy że policja w całym kraju strajkuje. No i są efekty...
2018-08-21 23:06:56
słownik ortograficzny
Tu sobie sprawdźcie puryści: https://sjp.pwn.pl/so/net;4968489.html Wyraz jest jest potoczny, ale poprawny.
2018-08-21 14:09:54
many
Nie ma czegoś takiego jak net. Jest internet. Gwarą czy murzyńskim narzeczem to sobie piszcie do gazetek szkolnych. Gdzież są niegdysiejsi redaktorzy...?
2018-08-21 13:42:42
ale to jest prawda
służby, szczególnie Policja biorą za coś pieniądze i mają obowiązek pilnować porządku. W tym wypadku ewidentnie zaniedbali swoje obowiązki.
2018-08-21 13:42:41
awer
W normalnych czasach 18 letnie dziecko jeździło na rowerze. Czasem na komarku. Boże, jakie te czasy są straszne... :(
2018-08-21 13:36:22
...
Tak sie dzieje jak Sebix zacznie prowadzic pojazd do ktorego nie jest przygotowany psychicznie i fizycznie, zabrac prawko dozywotnio, rowerem albo autobusem sobie pojezdzi, jedyny plus ze jednego sebka mniej w Szczecinie bo tu pelno takiego buractwa zjezdza sie z zst,zpy,zgy,zlo ,zpl a za takie nielegalne wyscigi konfiskata auta i zabranie prawka ,najwieksza beka jest z tych widzow bo to ogladali i na tym ucierpieli, samozaoranie.
2018-08-21 13:31:50
miasto to nie tor
"W necie"? Co to za slangowa mowa. Poza tym, jak ktoś ma czelność skarżyć policję, gdzie jedyna wina jest w tych bezmózgich młodzieńcach we wrakach, udających samochody. Środek miasta, nie aż tak małego, chłopcy udają, że są mistrzami kierownicy i liczą, że nic się nie stanie, pomimo całkowitego braku umiejętności i sprzętu? Przecież scenariusz jest tak typowy, że aż żałosny. Tak jak dzieci na rowerach popisują się przed rówieśnikami jazdą bez trzymanki, która kończy się wywrotką, tak te młokosy, ujrzawszy publikę, poczuły się jak na planie Szybkich i wściekłych. Podobnych zdarzeń były już dziesiątki, ale nikt nie wyciąga wniosków. Teraz oczywiście będzie płacz w sądzie, a adwokat będzie wymyślał najróżniejsze wymówki. Tylko poszkodowanych szkoda, bo skutki mogą odczuwać nawet wiele lat.
2018-08-21 11:06:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie