Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Burmistrz Myśliborza odmawia rolnikom zgody na blokadę S3 (akt. 1)

Data publikacji: 16 kwietnia 2024 r. 12:38
Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2024 r. 23:54
Burmistrz Myśliborza odmawia rolnikom zgody na blokadę S3
Fot. Archiwum  

Rolnicy blokujący drogę S3 odwołali się do Sądu Okręgowego w Szczecinie od decyzji burmistrza Myśliborza, który w poniedziałek odmówił im kontynuowana protestu. Sąd rozpatrzy odwołanie w środę rano.

„Chcemy wykorzystać całą drogę prawną, która nam przysługuje” – powiedział PAP rzecznik rolników protestujących w Myśliborzu Roman Waszczyk. „Będziemy czekać na decyzję sądu. Później ewentualnie złożone zostanie odwołanie do Sądu Apelacyjnego. I naradzimy się, co robić dalej”.

W poniedziałek burmistrz Myśliborza wydał odmowną decyzję w odpowiedzi na wniosek z 22 marca w sprawie zgromadzenia, które rolnicy chcieli kontynuować na drodze S3 do 30 czerwca. Argumentował to względami bezpieczeństwa.

Policja informowała, że konieczność omijania blokady drogą wojewódzką nr 119 powoduje duże utrudnienia w ruchu. Na trasie objazdu dochodzi do wypadków. Od 26 lutego do 27 marca na odcinku DW119 Renice – Myślibórz policja odnotowała 17 kolizji i dwa wypadki. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Wcześniej przez 14 miesięcy były tylko trzy wypadki.

„Zaplanowane na kolejne 72 dni zgromadzenie na drodze krajowej S3 (węzeł Myślibórz), stanowiącej ważną arterię komunikacyjną Polski, stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz mienia w znacznych rozmiarach” – napisano w uzasadnieniu decyzji.

Zgłaszający zgromadzenie odwołali się do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Rzecznik prasowy tego sądu sędzia Tomasz Szaj potwierdził PAP, że dokumenty w tej sprawie wpłynęły we wtorek około godz. 14.00. Posiedzenie, podczas którego rozpatrzone zostanie odwołanie, zaplanowano w środę o godz. 9.00. Na ewentualne odwołanie od decyzji sądu okręgowego do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, rolnicy będą mieli 24 godziny, czyli ostateczna decyzja w sprawie kontynuowania blokady S3 na węźle Myślibórz musi zapaść do czwartku (18 kwietnia).

We wtorek protestujący rolnicy mieli o godz. 12.00 spotkać się z burmistrzem Myśliborza Piotrem Sobolewskim, ale do rozmów nie doszło.

„Od początku protestu nasza współpracy z urzędem układała się poprawnie. Jednak w obliczu decyzji odmownej w sprawie zgromadzenia dzisiejsze spotkanie się nie odbyło. Nasi koledzy musieli udać się do Szczecina, by złożyć dokumenty w sądzie” – powiedział Waszczyk.

W rozmowie z PAP Waszczyk podkreślił, że rolnicy „cały czas czekają na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem”. Ocenił, że tylko część rolniczych postulatów została spełniona. Przyznał, że modyfikacje zapisów zielonego ładu – które potwierdził m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski – „ułatwią rolnikom pracę”.

„Nadal oczekujemy spotkania z premierem i przygotowania rozporządzeń w sprawach, co do których rząd się zobowiązał. Chcielibyśmy, by doszło do spisania, co i kiedy rząd zamierza zrobić. Taki dokument byłby podstawą do zawieszenia naszego protestu” – podsumował Waszczyk. (PAP)

***

Wcześniejsza informacja:

Burmistrz Myśliborza odmówił zgody na zgromadzenie, które rolnicy chcieli kontynuować do 30 czerwca na drodze ekspresowej S3 (węzeł Myślibórz). Uzasadnił ją względami bezpieczeństwa i wzrostem liczby wypadków na trasie objazdu rolniczej blokady.

„Zaplanowane na kolejne 72 dni zgromadzenie na drodze krajowej S3 (węzeł Myślibórz), stanowiącej ważną arterię komunikacyjną Polski, stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz mienia w znacznych rozmiarach” – czytamy w uzasadnieniu decyzji, którą z upoważnienia burmistrza Piotra Sobolewskiego podpisała sekretarz gminy Ewa Furkiewicz.

Wniosek dotyczy rolniczej blokady drogi ekspresowej S3 na węźle Myślibórz. Traktory blokują tę drogę od 9 lutego br. Przez ponad miesiąc protest odbywał się na węźle Pyrzyce, a 12 marca został przeniesiony na węzeł Myślibórz. Żeby go kontynuować, rolnicy musieli zgłosić kolejne zgromadzenie. Wskazali w nim daty: od 19 kwietnia do 30 czerwca br. Urząd odmówił.

Burmistrz uzasadnia decyzję przede wszystkim bezpieczeństwem na trasie objazdu blokady. Przywołuje dane Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu: od stycznia 2023 r. do rozpoczęcia protestu w lutym br. (przez 14 miesięcy) na DW119 doszło do 82 kolizji i 3 wypadków drogowych. Od 26 lutego do 27 marca br. na odcinku DW119 Renice – Myślibórz zanotowano 17 kolizji i 2 wypadki drogowe, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Komendant powiatowy policji insp. Rafał Janzen w piśmie z 2 kwietnia br. wnioskował o „nieprzedłużanie czasu trwania zgromadzenia. Zwracał uwagę, że DW119 „nie jest przystosowana do utrzymywania tak dużego natężenia ruchu”, obserwowane są tam niebezpieczne zachowania kierowców.

W decyzji odmownej urząd cytuje także uwagi przesłane przez inne służby i organizacje. M.in. Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych wnioskuje „o podjęcie niezbędnych czynności w celu rozwiązania zgromadzenia na drodze S3”. Stanowisko GDDKiA również jest jednoznaczne. Zarządca drogi podkreśla, że „zbliża się okres wakacyjny, urlopowy”, kiedy ruch drogowy wzrasta kilkukrotnie”.

We wtorek w południe w urzędzie miejskim w Myśliborzu ma odbyć się spotkanie burmistrza z delegacją protestujących rolników. Rzecznik protestu Roman Waszczyk powiedział PAP, że dopiero po rozmowach zostaną podjęte decyzje o formie, czasie i miejscu protestu. Autorzy wniosku o organizację zgromadzenia mają 24 godziny na złożenie ewentualnego odwołania do Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Rolnicy protestują przeciwko wprowadzeniu tzw. zielonego ładu. Domagają się też zakazu importu produktów rolnych z Ukrainy. W niedzielę z protestującymi w Myśliborzu spotkał się unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Potwierdził m.in., że nie zostanie wprowadzony obowiązek ugorowania, zmienione zostaną również unijne przepisy o płodozmianie. Rolnicy postanowili jednak kontynuować protest.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Nowy
2024-04-17 12:32:05
Zwykły kierowco dociera do ciebie, że dzięki zielonemu ładowi pożegnasz się w 2035 r z samochodem i przestaniesz być kierowcą lub zostaniesz kierowcą hulajnogi?
Nowy, sam jedź
2024-04-17 12:13:09
do Warszawy ! Tam rzucają kostką , leją pałą , a jak za mało to i gazem po ryju ! Mnie tam nie pchaj , sam jedź!
Nowy
2024-04-17 11:41:25
Rolnicy wy zamiast blokować drogi i utrudniać życie zwykłym ludziom jedzcie do Warszawy tam zablokujcie całą Warszawę żeby te dzbany z rządu nie mieli jak wyjechać z domu . To wtedy szybciej coś z działacie,a tak to tylko nam zwykłym kierowcą utrudnianie życie . Tych z rządu dzbanów myślicie że coś obchodzicie mają was w dupie po prostu. No ale naród wybrał znowu Tuska i jest jak jest w będzie jeszcze gorzej .
Jd32
2024-04-17 11:16:28
Codziennie pokonuje trasę Gorzów -Lipiany droga w coraz gorszym stanie , auto goni za autem a rolnicy mają nas kierowców głęboko gdzieś.
Kojot
2024-04-17 09:24:35
Ale jaki protest??? Postawili kilka starych maszyn które nie są akurat potrzebne, dziś w nocy jechałem i nikogo nie ma- ani policji, ani żadnej telewizji ani żadnego rolnika. Więc po co to tam stoi skoro ci co powinni tam być śpią w domach lub zasuwają ciągnikami po polu??? Ściema roku ! Ja też tak mogę protestować- postawię TIRa w poprzek Wyzwolenia na tydzień i pójdę spać bo mi się cena ON nie podoba ! Chory kraj i nikt tu za nic nie odpowiada
Geo
2024-04-17 08:31:35
Dlaczego nie strajkowali przed wyborami w październiku? Tak strajkują ale pieniądze z UE chcą.
1,2,3
2024-04-17 08:08:20
Zełeński posłuchał co mu Scholz naobiecywał i wypiął się na Polaków pisowskich , wspierając komunistyczne barachło UE ! Amerykanie dziwnym trafem przestali " pchać " kasę na bezdurno , bo i tak skorumpowane warcholstwo oligarchów ukraińskich ją topiło . Niech się UKraina " trzyma" szkopów , to wyjdą na tym jak Polacy na wyborze Tuska .Biznes z Polski już "ucieka" , a Tusk nie umie zmienić zasad durnego polskiego ładu .Chciałby dalej doić przedsiębiorców , a tu posucha .Dno i bąbelki na pohybel !
MNie się to podoba
2024-04-17 07:58:45
Morawiecki wraz z całym PIS-em , przygotowali trudne warunki brzegowe do rządzenia .Komuniści pomogli blokując po znajomości KPO w tej komunistycznej i skorumpowanej UE. Teraz Naród rządny zmian wpakował " głupoli " w tzw. wilcze doły . Głąby łamią prawo, ale kasę z UE dostają ( przyczynek do Polexitu Społeczeństwo odkryje szybko, że tak naprawdę to ONI nie potrafią rządzić ,a tylko wyprzedają Polskę i to spowoduje, że raz na zawsze pozbędziemy się komunizmu .Daj Boże i z UE! Wybory przed nami!
Kik
2024-04-17 06:43:34
Do Yeti; Polacy na szczęście już się obudzili i na neofaszystów nie glosowałi.A protest w tej formie to terroryzm.
Wynocha wieśniaki
2024-04-17 05:59:14
Polacy mają was już serdecznie dość.
Ziomar10
2024-04-17 00:13:34
Bardzo dobra decyzja burmistrza mimo że nie przepadam za tym chłopem. Nie bronie rolnikom protestów, ale niech okupują urzędy a nie utrudniają życie zwykłym ludziom, wszak oni nie są temu winni tylko urzędnicy.
Radek
2024-04-16 23:18:40
https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/to-bedzie-dramat-likwidacja-ogrzewania-na-gaz-radykalnie-podniesie-ceny-domow-i-mieszkan,537546.html PRZECZYTAJCIE! Osoby, które piszą te przeciwne rolnikom komentarze nigdy swych białych rączek cieżką pracą na roli nie pobrudzili !!
Polacy za rolnikami
2024-04-16 22:05:59
Polacy popierają protest rolników a różne ścierwa niech sobie pomstują...
Kiero
2024-04-16 21:55:05
Najwyższa pora aby gumofilce wygonić z S3. Na Żoliborz i Nowogrodzką, tam blokować i protestować, tam są główni winowajcy. Wymyśliliście sobie, że będzie utrudniać życie reszcie społeczeństwa. Gdzie byliście przez 8 lat, jak wasze pisiorki robiły was w uja... W ostatnich wyborach 57% gumioków głosowało na pis'du, wstydu nie macie.
Kier
2024-04-16 21:49:56
Dość już tego strajku. Czy droga S3 należy tylko do rolników których nie ma na blokadzie. Mieszkańcy Gorzowa mówią stanowcze NIE blokowaniu drogi. Przez Was Panowie Rolnicy cierpią zwykli ludzie którzy muszą wracać ponad godzinę do domu .
Zmęczony
2024-04-16 21:02:16
Debile. Do roboty i płacenia pełnych składek i podatków. A nie do protestowania i utrudniania życia pracującym ludziom … banda nieudaczników .
Maro
2024-04-16 21:00:08
Banda leni i awanturników.. szkoda że sami nie stoją tylko wystawiają manekiny przebrane za pseudo rolników. Może jak zapłacą normalny ZUS i podatki to im się ode chce protestować. Banda leni … traktory za 500k i inne maszyny rolnicze … tak im źle … niech idą do normalnej roboty. Pokazać in 🖕na ich protest ido roboty
Zbychu
2024-04-16 20:55:37
W tym Myśliborzu to same lewactwo
Do Ryszarda55
2024-04-16 20:54:13
Chyba mówisz o sobie. My Polacy całym sercem jesteśmy z wami. Unia to zło. Tylko Polexit nas ratuje
Kobieta
2024-04-16 20:52:21
Rolnicy jesteśmy z wami.
Jasiu Pukwaterek
2024-04-16 20:17:15
Zamknąć do końca roku, przynajmniej ; niech miedziany cztery litery rchuszy, a burmiszcz; ćwikła z chrzanem.
Jaga
2024-04-16 20:08:51
Brawo Panie Burmistrz!!!!
Radek
2024-04-16 19:58:21
Za parę lat zakaz rejestracji aut z silnikiem spalinowym! Zakaz ogrzewania domów gazem! Zakaz uzywania nawozów w rolnictwie! Nakaz ocieplenia domów! Nawet wobec biednych! Niemcy i polski ( antypolski) rząd na pełną skalę handlują z Rosją! Z putinem mordercą mimo niby sankcji! Nie widzicie tego? Tak ważne są te czerwcowe wybory! Europosłowie kolalicji 13 grudnia podniesli rękę za pakietem migracyjnym!! Migranci nas zaleją! I to juz niedługo!
O
2024-04-16 19:47:37
Co Piss was wydymał? A teraz do Tuska idziecie. Wieśniaka ze wsi się wygoni ale wsi z wieśniaka to nie. Tam do Wojciechowskiego i Pinokia. Jazda z tad.
Kierowca
2024-04-16 19:47:05
A czemu nie do końca roku? Albo do 2026? Przecież tam tylko przez pierwsze dni ktoś był! Teraz przychodzą na godzinę i potem nikogo nie ma ! To totalna ściema a potem powiat fiknie kilka milionów na remont dróg jak je tiry rozjadą . Ustalcie na początek nazwiska protestujących i przez 5 lat nie dopłacać do niczego. Niech im Duda z solidarności dopłaci! Tylko w zachodniopomorskim takie jaja
Radek
2024-04-16 19:46:09
To tusk sprowadza zboże z Rosji ! Tak z Rosji oprócz Ukrainy i Chin! Nie wiedzieliscie? Taki próg zadłuzenia ustalili aby nie mozna było na nic pieniedzy przeznaczyc! To celowy ruch! Aby nie mozna było zadnych obietnic wyborczych zrealizowac a kase brać dla siebie!
Rydz
2024-04-16 19:43:45
Kolega przedwczoraj jechał i chciał sobie w nocy fotkę sypnąć z rolnikami! Podszedł a tu zonk!! To że policji nie ma jest zrozumiałe ale że kompletnie nikogo tam nie ma to są jaja!!! Zostawili jakiś złom na drodze i siedzą w domu i bzykaja rolniczki blokując drogę ludziom co muszą pracować i na dodatek jeździć objazdami! Gdzie jest policja? Gdzie jest jakiś nadzór nad tym?
Obywatel
2024-04-16 19:42:42
Brawo rolnicy! To Wy teraz jesteście nową SOLIDARNOŚCIĄ walczącą w słusznej sprawie. Precz z Zielonym Ładem! Kto tego nie rozumie, niech nie zabiera głosu. Tyle lat pokonywaliśmy tę trasę tą drogą i było dobrze. Wypadku są wszędzie. Na S3 też. To nie wina rolników, tylko kierowców. Ludzie mają prawo protestować i protesty muszą boleć. Niech to dotrze do Tuska, który kiwa nas wszystkich!
Robal
2024-04-16 19:32:51
Kto w ogóle wydał zgodę , aby na 1 z dwóch głównych dróg w województwie ktoś postawił kilka rupieci na 2,5 miesiąca a w tym czasie sobie smacznie spał w domu?? To są jakieś jaja!! Tylko w Polsce to możliwe! W normalnym kraju na drodze strategicznej dla regionu całe towarzystwo by już siedziało w celi . Wszyscy stratni na tej imprezie proponuję podać włodarzy powiatu Myślibórz do sądu i ciągnąć odszkodowania zarówno od tych leni rolników jak i miasta Myślibórz.
Borsq
2024-04-16 19:15:58
Kilka razy w tygodniu przejeżdżam obok Jastrzębca przez miejsce, gdzie w nocy z 22. na 23.03 zginął kierowca w zderzeniu czołowym samochodu osobowego z ciężarówką. Nadal widać ogromny, płytki wykop w trawie, ponieważ szczątki zostały rozrzucone po tak wielkim obszarze i były tak drobne, że aby to pozbierać, trzeba było wszystko po prostu przesiać. Zawsze myślę sobie, że facet mógłby żyć a po parunastu minutach patrzę na zadowolonych z siebie nierobów na wiadukcie w Renicach.
ryba
2024-04-16 19:15:29
co za czubki!!!! postawili jakiś złom na drodze, stoi to 3 miesiąc, nikogo tam w nocy nie ma a tiry niszczą lokalne drogi. a najlepsze że nikt tak naprawde nie wie, po co ten złom tam stoi. weźcie przykład z hiszpanii- 2,5 dnia tam był protest- maszyny odholowane przez policje a łobuzy w areszcie. i po krzyku
Julek
2024-04-16 19:10:47
Piknik se zrobili na S3 domek holenderski gril i alkohol i tak wymieniają się po kilka osób w lipcu i sierpniu niech blokują wszystkie kombajny nie wjadą na S3 UE be ale jak pieniądze biorą to cacy która grupa tyle kasy dostała pracują 4 miesiące w roku
Przejeżdżałem..
2024-04-16 19:02:41
Nawet przez święta wielkanocne ta banda widząca tylko czubek swojego nosa zostawiła maszyny na drodze nikogo oprócz policji nie było !!! Żarli pili i a rodacy się męczyli objeżdżając ich bajzel !!
Pachnidelko
2024-04-16 18:25:24
Mamy już dość tych korków i blokady. Jest straszny ruch i korki a do tego ile zwierząt rozjechanych! Ps.Rolnikow strajkujacych jakoś tam nie widac, zastawli trasę i mają ludzi w dupie.
Marek
2024-04-16 18:15:48
Ten strajk na S3 to jakaś farsa.Dzis tam było 5 osób.Sprzet pozostawiony by utrudnić życie ludziom.A rolnicy siedzą w domach i się śmieją .
@Myśli
2024-04-16 17:44:08
terefere
zielony ład
2024-04-16 17:29:50
nas miastowych też uderzy . dyrektywa budynkowa i samochodowa.Czeka nas wykluczenie komunikacyjne .i droga energia .Pomstujecie na pis jak zaczynał rządy średnia płaca 3900 i cena euro 4,20 czyli 900 euro .w 2023 7100 o euro 4,40 czyli 1700 euro.I pamitajcie że tanio już było .Szykuje się wzrost bezrobocia jak to za PO jest zawsze a przyczyni sie do tego zielony ład
toi
2024-04-16 17:27:20
Piotrek super decyzja!!!!!!!!!!!!!! niech teraz składaja się te kargule na odszkodoawania za śmierć i rannych.
Myśli
2024-04-16 17:04:22
Najważniejsze, że brak zgody nie jest podyktowany względami politycznymi, tylko bezpieczeństwem.
Andrej
2024-04-16 16:34:41
W lato okres zbiorów proponuję zblokować wszystkie dojazdy na pola ciekawe czy będą zadowoleni ostatnio jechałem to rolnik miał wiatę na obornik niedługo wiaty na kamienie będą mieli szkoda słów
Brawo
2024-04-16 16:33:51
Dobra decyzja, choć niełatwa na pewno. Przepisy mówią wprost, że burmistrz/wójt/prezydent nie może odmówić prawa do organizowania protestu. Jedynie powołanie się na zagrożenie życia lub uszkodzenia mienia jest przesłanką, żeby spróbować zablokować blokadę.
pozamykać
2024-04-16 16:28:18
Do kołhozu tych pseudo rolasów a ziemię rozdać tym, którzy chcą pracować/ Po problemie
Panie burmistrzu
2024-04-16 16:07:50
"realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz mienia w znacznych rozmiarach" to stwarza polityka Unii Europejskiej zwana dla niepoznaki zielonym ładem, a nie prawi obywatele, którzy to niebezpieczeństwo dostrzegają i przeciwko niemu protestują. Brawo rolnicy! Popieram protest! PS. Zachodniopomorskie Stow. Przewoźników Drogowych z jakiej choinki się urwaliście? Jak wam idzie pakiet mobilności, konkurowanie z UA i wymiana ciężarówek na bateryjne? Do zobaczenia w Powiatowym Urzędzie Pracy!
mbc
2024-04-16 15:51:55
Niech protestują wiecując np. przed sejmem. Blokada dróg powinna być karana jako przestępstwo. To jest szantaż, uciążliwy dla kierowców, powodujący straty materialne, a niebezpieczny, gdy służby ratunkowe nie mogą szybko dotrzeć do potrzebujących pomocy. Co by to było, gdyby przewoźnicy w ramach protestów palili stodoły lub pola ze zbożem. Protest tak, szantaż nie!
XYZ
2024-04-16 15:47:15
Rolnicy trzymam za was kciuki, Targowica ,ktora objela rzady wspierana przez polskojezyczne merdia doprowadzi miliony ludzi do nedzy wykonujac polecenia szalencow z eurokolchozu na czele ktorego stoi zaklamana niemra umoczona w wielka afere z szczepionkami,
Ktoś
2024-04-16 15:38:55
Gdzie policja przecież maszynom rolniczym jest zakaz wjazdu na autostrady i drogi szybkiego ruchu walić mandaty to się naucza przestrzegać przepisów o ruchu drogowy i niepatyczkowac się z nimi .całe społeczeństwo nie może cierpieć przez garstkę.
Pop
2024-04-16 15:36:52
To jest droga publiczna i mamy prawo z niej korzystać.Czy władze gminy Myślibórz, zdają sobie sprawę,że stworzyli bardzo niebezpieczny precedens przyznając prawo do blokowania na tak długi okres.Może teraz każdy który, będzie się czuł pokrzywdzony przez państwo, albo gdy nie idzie mu biznes lub co gorsza będzie wykorzystywany z powodów politycznych,skrzyknie sobie grupkę kolesi i postawią jakiegoś chochoła z samochodem na środku autostrady i pójdzie do domu, destabilizując życie tysiącom ludzi
yeti
2024-04-16 15:35:52
Precz z lajdakami obrazajacymi rolnikow ,ostatnia grupa zawodowa broniaca Polakow przed bolszewikami z eurokolchozu,Tusk to marionetka ,ktora wykona rozkazy tej lewackiej szajki,Jezeli Polacy sie w pore nie obudza to bedzie po polskich marzeniach o niezaleznej Polsce,
Pracujący
2024-04-16 15:35:31
Te protesty utrudniają mi strasznie pracę Protest ok ale nie kosztem innych Czas dojazdu na spotkanie dłuższy Dodatkowe koszty paliwa Na tym proteście na S3 nigdy nie widziałem protestujących Postawili maszyny i chyba w domu siedzieli
Lucyfer
2024-04-16 15:14:23
W czerwcu są wybory do europarlamentu możecie się zrehabilitować i zagłosować na konferencję zamiast na AWS (PiS PO) o SLD nie wspomnę
Eryk
2024-04-16 15:14:10
jakoś ruskie nawozy im nie przeszkadzają bo tańsze i przez to Police ledwo zipią. Ale już tańsze zboże z ukrainy to wg tych bambrów to zbrodnia. jaką pokrętną trzeba mieć osobowość, żeby być takim bambrem, na dodatek narażać życie ludzkie przez blokady bezpiecznych dróg! wywieźć ich na nowogrodzką wszystkich!
ZENEK
2024-04-16 15:12:06
Już czas zrobić z producentami ( pseudo rolnikami ) porządek. Solidne kary pewnie przywrócą prawidłowe myślenie już czas.
Rolnicy won
2024-04-16 15:03:27
Niech te wieśniaki wezmą się wreszcie za swoją pracę
abc
2024-04-16 14:41:54
Nareszcie koniec tej szopki na s3. Głosowali na pis to niech sobie jadą protestować pod siedzibę pisu. W końcu Jarek z tą swoją bandą złodziei im to zafundował.
@ Dosyć tego !
2024-04-16 14:36:38
Po wyborach pokazał? A czemu nie przed?
Strajk Rolników
2024-04-16 14:26:09
Sam Kołodziejczyk im pisał. Tyle przeciwników, ilu sobie zrobili, to tylko sukces Kołodziejczaka, w tym również i mnie, pomimo tego , że bardzo daleko jestem od ideologii UE i czerwonego ładu.
Vjtk
2024-04-16 14:18:24
1. Popatrzcie na protesty w Niemczech i Francji. Wcale się nie patyczkują. Nie pytajcie - akcja! 2. Pomorzanin ma trochę racji.
kwiczol
2024-04-16 14:15:02
Rolnicy! Wywiscie tego h,,,a na taczce i zrzucie na kupe gnoju,Precz z zielonym ladem!
Dosyć tego !
2024-04-16 14:07:06
Wreszcie pokazał,że ma charakter !
Po wyborach
2024-04-16 14:06:09
Po wyborach to taki burmistrz może nawet napluć ludziom w twarz. Blokada to wina rządu, nie chłopów. Pisał do Tuska w tej sprawie?
Boruch
2024-04-16 14:03:37
Orczyki siedzą w domach, wymieniają sprzęt na taki, jaki jest im potrzebny w danym dniu. W Renicach są 2-3 osoby, resztę ogarnia policja.
fin
2024-04-16 14:02:17
No patrzcie , taka ważna droga a oni tam sobie grilla będą sobie robić
Pestycydy i antybiot
2024-04-16 13:58:49
W końcu, sami nie wiedzą czego chcą- to co im pisiory każą to krzyczą. Zamiast od razu działać z Ukrainą to się zielonego ładu czepili a jak im go złagodzili to dalej źle. A ja nie chce całe życie jeść pestycydów i mięsa z antybiotykami. A Polska zużywa najwięcej antybiotyków w chodowlach zwierząt.
P.
2024-04-16 13:49:49
Brawa dla burmistrza ,niech pisorolnicy na nowogordzka niech jadą do swoich mocodawców którzy im to wszystko zafundowali a jak unia nie pasuje droga wolna na Białoruś albo ruski mir tam pgry mają się świetnie i tylko takie gospodarstwa tam są ,z tego dobrobytu już całkiem im się pomieszało
Pomorzanin
2024-04-16 13:30:21
W końcu... Rolnicy pokazali na wyborach, że można pluć im w twarz, ale głosować na PiS bedą nadal... To nie są rolnicy, to są zwykli awanturnicy... Jak nie trafiają do nich argumenty innych stron, to nie ma z nimi o czym de facto rozmawiać... niech ich problemy rozwiązuje Matecki, Brudzio, Wojciechowski...
Ryszard 55
2024-04-16 13:25:48
I bardzo dobrze. Głosują na PiS a pretensje do Tuska. Do tego utrudniają ludziom życie. Niech protestują u siebie na wsi pod kościołem. W końcu księża ich namawiali do głosowania na PiS. Ciemnota. Ale po kasę do Unii pierwsi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA