Czwartek, 21 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Burmistrz Cedyni nie kupował głosów

Data publikacji: 25 stycznia 2019 r. 21:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Burmistrz Cedyni nie kupował głosów
 

W piątek Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił wniosek mieszkańca Cedyni Tomasza Siergieja, który twierdził, że wybrany w ostatnich wyborach burmistrz tego miasta Adam Zarzycki kupował głosy. Zdaniem Siergieja ci, co na niego głosowali, odbierali w sklepie na Sójczym Wzgórzu alkohol. Pili nawet ci, co na głosowanie nie poszli - stwierdził, że widział to na własne oczy.

Siergiej wskazał na prawie 30 świadków, z których jedynie trzech powiedziało, że coś słyszeli, ale sami nie dostali ani wódki, ani pieniędzy. Sam Siergiej zeznał, że słyszał o takich sytuacjach, ale nie wie, kto mu o tym mówił. - Ludzie tak mówili - zeznał. Na świadków do sądu powołał w większość ludzi będących na utrzymaniu opieki społecznej. Jedynie świadkowie, którzy prowadzą na targowisku Canpol w Osinowie Dolnym (Siergiej jest dyrektorem) działalność handlową, zeznali, że takie sytuacje były. Janusz Kruszyński zrobił zdjęcie dwóm panom, twierdząc, że jeden z nich wręcza drugiemu łapówkę pieniężną prawą ręką, a przyjmujący bierze ją do lewej ręki. Tyle tylko, że pieniędzy na fotografii nie było widać.

Sędzia Danuta Olszewska w uzasadnieniu wyroku powiedziała, że nie można opierać zarzutów na tym, że głośno się mówiło o kupowaniu głosów w mieście, jak również na forach internetowych. - Nawet gdyby założyć, że łapówki przyjęły 22 osoby, to i tak przewaga Zarzyckiego nad jego konkurentką wynosiła 70 głosów - stwierdziła.

Obie strony mogą odwołać się od wyroku w ciągu dwóch tygodni.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI
Na zdjęciu: Sąd oddalił wniosek Tomasza Siergieja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cedyn
2019-01-26 09:26:52
Uderz w stół a dzban z Cedyni się odezwie
teść pasierba
2019-01-26 09:09:25
"Jedynie świadkowie, którzy prowadzą na targowisku Canpol w Osinowie Dolnym (Siergiej jest dyrektorem) działalność handlową, zeznali, że takie sytuacje były."....Takie zesznanie nie PO_dlega jako tzw. zależność służbowa? Jest do du..y jak zeznanie mojej teściowej (o mnie)iż; - on jest niewinny....Bez twardych dowodów i "gwoździ" żaden sąd nie da się wpuścić w maliny.Tutaj "biega" o wielką (gminną) forsę - taki Gdańsk z ew. Stefanem W.
obserwator
2019-01-26 08:53:17
i dramat dla mireczka. o czym teraz pisać??? pewnie o gabrysi..
Sprzedawał ?
2019-01-25 21:52:44
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA