środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Bulwarove” na Łasztowni

„Bulwarove” na Łasztowni

„Bulwarove” na Łasztowni
Data publikacji: 2018-05-21 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 2874 328787

Bulwary Miejsce Spotkań to projekt, który ma zmienić charakter szczecińskich nabrzeży. Podczas poniedziałkowej (21 maja) konferencji prasowej przedstawiono szczegóły pomysłu.

– Bulwary przybrały zupełnie inny obraz niż kilka lat temu. Miasto robi wiele, aby życie Szczecina toczyło się nad Odrą – mówił Ireneusz Nowak, prezes zarządu miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Aby jeszcze bardziej przybliżyć bulwary mieszkańcom oraz turystom, stworzyliśmy projekt pod nazwą Bulwary Miejsce Spotkań.

Pod tym hasłem kryje się zamysł, który obejmie teren od dźwigozaurów, aż po skwer przy nabrzeżu Starówka.

– Bulwary Miejsce Spotkań to nie tylko nasze imprezy, ale również świadomość budząca się w operatorach imprez. W tym roku dostrzegliśmy potrzebę, aby zebrać to wszystko w całość – aby mieszkańcy mieli pełną wiedzę o tym, co się dzieje na nabrzeżach – dodał Leopold Korytkowski, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez w ŻSTW.

W ramach BMS, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia rusza z projektem „Bulwarove”. Odwiedzający Łasztownię, przez dwa weekendy w każdym miesiącu wakacji będą mogli wziąć udział m.in. w targach śniadaniowych, designu i sztuki. Dodatkowo udostępnione będą leżaki, gry planszowe w wielkim formacie.

„Bulwarove” premierę ma mieć 16 czerwca 2018 r. Natomiast na stronie www.bulvarowe.pl zamieszczane są informacje dotyczące terminów spotkań. Oprócz tego dowiemy się z niej o imprezach w tym rejonie miasta, proponowanych przez innych organizatorów. ©℗

(KaNa)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

dzialacz
Przypomina mi się Sójka co za morze leciała - żeby było taniej niech sobie politycy porównaja filmiki z centrum Wroclawia - ilosc mlodych lydzi, ilosc studentow na ulicach itp z tym co jest w grodzie pod wezwaniem P. Krzystka i Pana Sochańskiego itp i zobacza i poszukaja lepszych urzednikow miejskich bo to nie ta liga ...
2018-05-23 00:57:58
O matko
Co ma niby oznaczać słowo "Bulwarove"? Wstyd po Polsku? I przestańcie politykować, bo wasze intencje widać od razu, gnomy.
2018-05-22 20:13:19
obserwator(r)
W oddali na zdjęciu widać już zalążki powstąjącego Muzeum Morskiego. świadczy o tym pomarańczowy kolor. Błyskawiczne tempo realizacji. duma Szczecina.
2018-05-22 16:19:38
znafca
Bulwarove - zbitka słowna słów: bulwar - tu wiadomo o co chodzi, oraz angielskiego rove - czyli szwendać się, wałęsać się Czy pomysłodawcom tego potworka językowego chodzi o wałęsanie się po bulwarze? Jak zwykle, ciecińskie kompleksy leczone różnymi flołting gardenami.
2018-05-22 14:14:38
Chomsky
Pozazdroscili WROCLOVE, ale wyszlo im jak na scianie w toalecie: LOVE KROWE PISAL BYK. POOKNIJCIE SIE W GLOVE.
2018-05-22 13:59:26
Benedykt
Do organizatorów. Czy angielską nazwą leczycie kompleksy ? A może to forma dowartościowania się ?
2018-05-22 12:38:17
V
I po co głupia, anglojęzyczna nazwa, która kaleczy nasz ojczysty język? Nie można wymyślić czegoś normalnego, a nie dziwolągi słowne?
2018-05-22 07:20:49
obserwator(r)
Prekursorem, inicjatorem tych wszystkich działań była Stara Rzeżnia i to musi być jasne i klarowne kto położył największe zasługi aby Szczecin wrócił nad Odrę. Stara Rzeżnia to perełka w koronie na mapie Szczecina i to każdy musi wiedzieć i chylić czoła. Szczecin zaczyna sie i kończy w Starej Rzeżni.
2018-05-22 06:35:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy