poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bulwar na Golęcinie najwcześniej za dwa lata

Bulwar na Golęcinie najwcześniej za dwa lata

Bulwar na Golęcinie najwcześniej za dwa lata
Data publikacji: 2019-08-22 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-05 09:38
Wywietleń: 1685 409598

Kolejny bulwar nad Odrą razem z przystankiem tramwaju wodnego może powstać na Golęcinie. Miasto przewiduje, że rozpoczęcie prac może nastąpić najwcześniej w 2021 roku. Według radnych PiS mieszkańcy osiedla Golęcino proponują, aby miasto zrewitalizowało teren przy ulicy Grobli.

– W maju 2018 roku Urząd Miasta ogłosił, że w 2019 roku mogłyby rozpocząć się prace w tym miejscu, w sąsiedztwie zajezdni tramwajowej. Według przedstawianych planów, poza modernizacją bulwaru miały powstać nowe nabrzeża, tarasy widokowe, przystanek tramwaju wodnego, boisko, plac zabaw, parking – twierdzi Marcin Pawlicki, radny PiS.

Według miasta, pod koniec maja tego roku została zawarta umowa dotycząca aktualizacji wykonanej dwa lata wcześniej koncepcji oraz programu funkcjonalno-użytkowego sporządzonego dla projektu pod nazwą „Zagospodarowanie terenu przy ul. Grobla w Szczecinie, jako rekreacyjnego z wykorzystaniem dostępu do Odry”.

– Planowane w umowie zakończenie prac aktualizacyjnych ustalono na dzień 6 grudnia tego roku. Aktualizacja programu polega na dostosowaniu sporządzonych opracowań do warunków i ograniczeń, jakie pojawiły się w związku z prowadzonymi na zlecenie Urzędu Morskiego w Szczecinie pracami projektowymi dotyczącymi modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m. W szczególności istotną kwestią jest skorelowanie obu inwestycji w zakresie lokalizacji projektowanego nabrzeża – bulwaru oraz przystanku tramwaju wodnego w odniesieniu do trasy toru wodnego po jego modernizacji do głębokości 12,5 m. Zagospodarowanie terenu przy ulicy Grobla jako rekreacyjnego, z wykorzystaniem dostępu do Odry, będzie realizowane najwcześniej w 2021 roku, po zabezpieczeniu niezbędnych do realizacji środków w budżecie na ten cel – wyjaśnia Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina.

(dar)

Wizualizacja: UM Szczecin

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Marek
Dokladnie....brak ogólno dostępnych slipów do zwodowania łodzi czy pontonu...cały brzeg odry od polic w strone miasta nie jest dostepny...
2019-09-05 09:28:34
Joozek
Tylko nie to. Zostawcie Marinę Golęcin w stanie nie naruszonym , ona jest przepiękna jak slamsy w Bangkoku.
2019-08-23 11:58:54
Wreszcie i nareszcie...
Gdyz ten Golecin i Goclaw to "wygladaja" jak by tam nie tak dawno... zakonczyla sie II Wojna Swiatowa !! Chyba ze Ktos czeka - i na " III " ???
2019-08-23 00:17:10
jamcito
pomyslano o wszystkim a gdzie kuzwa ogolnodostepne slipy. Miasto ponad 400 tys mieszkancow a nie ma gdzie zwodowac lodki, kajaku czy pontonu. W marinach rzadaja po 100 zlotych za slipowanie. To sie nazywa otwarte miasto na wode.
2019-08-22 22:38:10
Hehe
I zezwolenie na spożywanie piwa. W tej okolicy, to rzecz oczywista. Już widzę, jak miejscowa "śmietanka towarzyska" okupuje bulwar od rana do nocy.
2019-08-22 16:22:55
Mariusz
Szczecin i otwartość na wodę. Nei ma gdzie opuścić łódki do wody ! Brak slipów i parkingów dla mieskanciw chcących skorzystać z Odry. I jaka tu jest otwartość na wodę Maista? Nic dla obywatela tylko dla elit.
2019-08-22 15:00:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie