Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Budują rondo. Ulica Szczecińska w Stargardzie zamknięta

Data publikacji: 2018-05-07 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Budują rondo. Ulica Szczecińska w Stargardzie zamknięta
Ze względu na budowę ronda, część ul. Szczecińskiej w Stargardzie wyłączono wczoraj z ruchu. Fot. Aneta Słaba  

Ze względu na budowę ronda, wyłączono z ruchu ul. Szczecińską przy wiadukcie kolejowym, łączącym ją z ul. Wyszyńskiego w Stargardzie. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie przez najbliższe trzy miesiące.

Ulica Szczecińska jest jedną z głównych w Stargardzie. Jej zamknięcie, nawet na krótkim odcinku, to duże utrudnienie dla kierowców. Już od jakiegoś czasu z powodu budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego wyłączona z ruchu pieszego i kołowego jest ul. Towarowa. Teraz zamknięto przejazd pod wiaduktem. Kierowcy mogą przejeżdżać w tym czasie przez ul. 11 Listopada i Bema. Od razu prawie w całym mieście utworzyły się korki. Zwłaszcza podczas komunikacyjnego szczytu.

Ze względu na zmianę organizacji ruchu, zmieniły się też trasy kilkunastu linii autobusów MPK. Choć uprzedzano o wprowadzeniu zmian (urzędnicy miejscy wydali nawet specjalną broszurę), nie wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej zapoznali się ze zmienioną lokalizacją przystanków. Wiele zaskoczonych osób prosiło jeszcze o informację pracowników MPK. Taka sytuacja będzie obowiązywać przez najbliższe trzy miesiące. Później przejazd pod wiaduktem kolejowym w stronę ul. Szczecińskiej i Wyszyńskiego będzie otwarty, a zamknięta zostanie droga w kierunku ul. Bema i 11 Listopada. Przewiduje się, że roboty w tym miejscu potrwają kolejny miesiąc. Zmotoryzowani i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą więc uzbroić się w cierpliwość. ©℗ 

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Ze względu na budowę ronda, część ul. Szczecińskiej w Stargardzie wyłączono wczoraj z ruchu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ