sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Budują. Będzie plenerowa wystawa

Budują. Będzie plenerowa wystawa

Budują. Będzie plenerowa wystawa
Data publikacji: 2018-01-06 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:42
Wywietleń: 1011 308270

Na placu Solidarności w Szczecinie trwa budowa pawilonu. To oryginalna aranżacja plenerowej ekspozycji "Wrastanie. Ziemie zachodnie i północne. Początek", której wernisaż odbędzie się 12 stycznia.

Oto jak do obejrzenia wystawy zachęca Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie:  "Przesunięcie w 1945 roku granic Polski pociągnęło za sobą konsekwencje polityczne, gospodarcze, ale przede wszystkim społeczne. Odbudowa wojennych zniszczeń i więzi międzyludzkich, oswojenie obcej przestrzeni i kultury składają się na proces „wrastania” powojennych mieszkańców w „nową” Polskę. Opowie o nim wystawa plenerowa, którą od 12 stycznia do 25 lutego 2018 roku będzie można oglądać na placu Solidarności. Zgromadzono ponad 300 archiwalnych zdjęć i filmów oraz nagrania relacji świadków historii prezentujące wybrane aspekty pierwszych kilku powojennych lat życia na Ziemiach Zachodnich i Północnych."

Ekspozycja „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek” powstała w ramach współpracy instytucji wchodzących w skład Sieci Ziem Zachodnich i Północnych (Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, Instytut Śląski w Opolu, Instytut Zachodni w Poznaniu, Ośrodek Badań Naukowych w Olsztynie oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy).  Autorami koncepcji merytorycznej wystawy są dr Katarzyna Bock-Matuszyk oraz dr Wojciech Kucharski z Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, a w skład zespołu autorskiego wchodzą m.in. specjaliści ze wszystkich instytucji Sieci oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Za projekt scenograficzny odpowiada firma JAZ+ Architekci z Warszawy.

Wystawa została objęta patronatem honorowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Budują. Będzie plenerowa wystawa Budują. Będzie plenerowa wystawa Budują. Będzie plenerowa wystawa Budują. Będzie plenerowa wystawa Budują. Będzie plenerowa wystawa

Komentarze

kacza wyrocznia
W pawilonach będą składane relikwie kaczyzmu,np.pazur kota prezesa,pióro ze złotej kaczki z warszawskiej legendy,okruchy sejmowej kanapki posłanki Pawlowicz,utrwalone słowa prezydenta "Spieprzaj dziadu", nowy hymn kaczej PL"Marsz,marsz Domboski, z Ziemi Polski do Woski ...itd", słynna zmiana w kolorystyce świata,ogłoszona przez prezesa kaczorów:"Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne...itd.." Poeta głosił:"spisane będą słowa i czyny---i amen!!!
2018-01-07 09:00:37
Miś na Miarę
Będą fotografie przodowników pracy?
2018-01-07 08:55:54
Czy w tym pawilonie będą wystawiane truchła bab z KODu i innych głupich ??
.
2018-01-07 00:42:35
Obs.ryver
Poczatkiem tej ekspozycji „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek” była decyzja PiS-wojewody nakazująca usunięcie pomnika tych ,którzy za to "wrastanie" przelali krew i pot swej pracy...
2018-01-06 18:34:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy