poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Brykający Hades

Brykający Hades

Brykający Hades
Data publikacji: 2017-01-21 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:15
Wywietleń: 1026 204492

Ośmiolatek pozostawiony na ulicy w listopadową chłodną noc. Sporo przeszedł, a mimo to - jak mówią pracownicy schroniska - szybko łapie kontakt z człowiekiem i patrząc mu głęboko w oczy zdaje się pytać: „idziemy pobiegać, czy może masz coś dla mnie do jedzenia?".

Hades jest niczym węgiel muśnięty mlekiem: czarny z drobnymi białymi wstawkami na klacie. Z posiwiałym pyskiem, klapniętym uchem i ogonem skręconym w precel.

- Energia go rozpiera. Zachowuje się niczym szczeniak: pełen siły i wigoru. Uwielbia zabawy na wybiegu z piłką i szarpakiem. Szybko łapie kontakt z człowiekiem. Ładnie też pilnuje się opiekuna i przebiega na każde zawołanie - opowiadają pracownicy schroniska. - Hades nie przepada za kotami, a i z innymi psami bywa różnie, bo nie daje sobie w kaszę dmuchać.

To chłopak z charakterem, który jest wielkim łasuchem. Lgnie do ludzi, ostentacyjnie domagając się głasków i drapania za uszami.

- Będzie wspaniałym towarzyszem spacerów, a do przyjaznego domu na pewno wniesie wiele radości. Szukamy dla niego aktywnej rodziny, która zapewni Hadesowi sporą dawkę ruchu i zabawy, a też poradzi sobie z jego temperamentem - mówią pracownicy schroniska.

Hades to duży i bardzo wrażliwy pies. Potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy, zwinny i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego słodziaka (1100/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Karolina Wilas

Brykający Hades

Komentarze

CZLOWIEK UDERZA W TO CO NATURA STWORZYLA W JEGO OBRONIE?
PIES jest czasem warte więcej niż wszystkie pieniądze swiata. W SYTUACJI NAJTRUDNIEJSZEJ Z TRUDNYCH, gdy Ci się człowieku wydaje, że już żegnasz się z życiem, PIES ZARYZYKUJE SWOJE ŻYCIE, BY CIĘ RATOWAĆ. BEZ WAHANIA. BEZ PIENIĘDZY w rewanżu za czyn. Psi intelekt i psie serce nierzadko na poziomie wyższym niż u ludzi. Pies zapamiętuje wiele i szybko, przewiduje. Czyli ma coś co tworzy intelekt. Nie mówi wprawdzie po angielsku, po polsku językiem Iwaszkiewicza. Ale stara się kojarzyć słowa z okolicznościami, w których się je używa (znaczenie słów). Może się zdarzyć, że boi się ludzi, nie chce ich obecnosci i bliskosci. Z powodu zlych doswiadczen zyciowych w zwiazku z czlowiekiem.
2017-01-22 05:45:31
guciu
Łapy łapy cztery łapy.
2017-01-21 14:48:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy