Piątek, 24 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Bronka wciąż w schronisku

Data publikacji: 30 stycznia 2019 r. 09:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Bronka wciąż w schronisku
Bronka na krótkich łapkach przemierza wybieg - od kraty do kraty - wypatrując swojego człowieka. Spogląda ludziom prosto w oczy: prosząco, ulegle. Możesz jej smutny bezdomny świat odmienić, przygarnąć. Fot. Schronisko  

Siedem lat w domu, a przed świętami… na ulicę. Taka jest historia Bronki, która na krótkich nóżkach od tygodni przemierza schroniskowy wybieg: od kraty do kraty.

To rezydentka o numerze 890/18. Smutna, mała i gruba. O urodzie dyskretnej i pospolitym szarym umaszczeniu. Przeciętna tak, że niemal niewidoczna dla odwiedzających schronisko w poszukiwaniu domowego pupila.

- Została oznakowana przy pomocy mikroczipa. Ale poprzedni opiekun o nią nie pytał, nie szukał. Brak z nim jakiegokolwiek kontaktu - opowiadają Bronki obecni, schroniskowi opiekunowie. - Jest z nami od końca listopada ubiegłego roku. Znaleziona na ulicy. Nie wiadomo, co tak naprawdę jej się przytrafiło. Bo sprawia wrażenie, że jednak była kochana. Świadczy o tym jej pogodne usposobienie, ufność, serdeczność i to, jak lgnie do każdego człowieka.  

Bronka jest delikatna i towarzyska. Z innymi psami żyje w zgodzie. Za ludźmi wodzi tęsknym smutnym wzrokiem. Będzie niekłopotliwym rodzinnym psiakiem. Z racji wieku i tuszy potrzebuje ruchu: spokojnych spacerów, bo - jak widać - nie jest typem maratończyka.

- Może nie jest psem wystawowym, ale ma to, co najważniejsze: cudowny charakter. Będzie najlepszą przyjaciółką, wierną powierniczką radości i smutków, członkiem rodziny, co innych nie osądza - przekonują Bronki schroniskowi opiekunowie. - Spójrz na nią. Dostrzeż bratnią duszę. Daj jej i sobie szansę: na lepszy los, na szczęście!

Kto chciałby tę szarą pulchną „pchełkę" (890/18) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz Świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czeka również 17. słodkich kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adopcja
2019-01-30 13:45:23
Witam czy żeby adoptować pieska że schroniska trzeba przyjechać osobiście pozdrawiam

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA