Sobota, 23 września 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Błaszczak w procesie ZUS

Data publikacji: 27 kwietnia 2016 r. 15:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Błaszczak w procesie ZUS
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak Fot. PAP/Maciej Kulczyński  

Wiemy już kiedy i gdzie zostanie przesłuchany najbardziej oczekiwany świadek w głośnym procesie byłego prezesa ZUS oraz dyrektora szczecińskiego oddziału tej firmy. Chodzi oczywiście a aktualnego ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.

Szef MSWiA ma być przesłuchany w sprawie jednego z wątków afery ZUS. Dotyczy on podejrzenia wymuszenia przez dyrektora szczecińskiego oddziału zakładu, na jednej z zachodniopomorskich firm, rezygnacji z należności za prace melioracyjne na działce w Legionowie należącej do posła. W "imię dobrej współpracy z ZUS-em". Firma miała wycenić swoje należności na 30 tys. zł.

Błaszczak twierdzi, że zapłacił za wykonanie melioracji na swojej działce w Legionowie kwotę blisko 9 700 zł brutto, bo na tyle zostały wycenione. Głównym oskarżonym w aferze ZUS jest były prezes zakładu - Sylwester R., któremu prokuratura zarzuca przyjmowanie od podwładnych i kontrahentów korzyści majątkowych. Na ławie oskarżonych zasiada także były dyrektor oddziałów ZUS w Szczecinie - Tadeusz D.

Szczeciński sąd wyznaczał ministrowi Błaszczakowi cztery razy termin stawiennictwa, aby złożyć zeznania. Za każdym razem minister przysyłał usprawiedliwienie. Przesłuchanie ministra miało odbyć się w końcu w Warszawie. Jednak miejsce zostało zmienione.

- Minister złoży swoje zeznania w połowie maja tego roku przed Sądem Rejonowym w Legionowie. Bo tam jest miejsce jego zamieszkania - wyjaśnił jeden z prawników biorących udział w procesie ZUS.
(dar)

 

Na zdjęciu: Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

w-PiS-anka,
2016-04-28 03:12:54
Bez wzgledu na poglady Polityczne, po SPRAWIEDLIWIE przeprowadzonej SPRAWIE i uprawomocnieniu sie WYROKU, winnych czy wspolwinnych - UKARAC ! A ewentualnie "t.z.w" Jak Wiatr Zawieje... mamy i bedziemy miec zapewne jeszcze sporo, ktorzy byc moze chca i beda chcieli rozbic PiS - metoda Konia Trojanskiego... tj. wnikajac wpierw do i pozniej rozbijajac od srodka ! Reasumujac: dokonywac LUSTRACJI przy przyjmowaniu do PiS-u, gdyz patrzac przyszlosciowo powinna liczyc sie JAKOSC... a nie ilosc !!
Uczciwy i sprawiedliwy
2016-04-27 18:34:42
A taki sprawiedliwy ze zalatwil nawet emerytury wczesniejsze dla SOK z PKP PLK S.A. Ale PiSior niczym nie rozniacy sie od POkradniemy
Dobra zmiana
2016-04-27 18:26:40
I po co było zmieniać jednych kanciarzy na drugich?
szakal
2016-04-27 17:42:45
tak teraz jak sądy i prokuratura są na pasku Ziobry to tow.Błaszczak raczy przyjść na rozprawę .A PAD już czeka z długopisem na ułaskawienie .
Oj, kłamczuszki...
2016-04-27 17:05:50
..PiSczuszki! Łżą w każdej sprawie czy tp przed sędzią czy przed mikrofonem!
123
2016-04-27 16:27:08
Ziobro i Dudapomoc ułaskawią, a szkoda bo juz myslalem ze złotousty odwiedzi nasze miasto ;-((((

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA