niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Błaszczak w procesie ZUS

Błaszczak w procesie ZUS

Błaszczak w procesie ZUS
Data publikacji: 2016-04-27 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 2197 131227

Wiemy już kiedy i gdzie zostanie przesłuchany najbardziej oczekiwany świadek w głośnym procesie byłego prezesa ZUS oraz dyrektora szczecińskiego oddziału tej firmy. Chodzi oczywiście a aktualnego ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.

Szef MSWiA ma być przesłuchany w sprawie jednego z wątków afery ZUS. Dotyczy on podejrzenia wymuszenia przez dyrektora szczecińskiego oddziału zakładu, na jednej z zachodniopomorskich firm, rezygnacji z należności za prace melioracyjne na działce w Legionowie należącej do posła. W "imię dobrej współpracy z ZUS-em". Firma miała wycenić swoje należności na 30 tys. zł.

Błaszczak twierdzi, że zapłacił za wykonanie melioracji na swojej działce w Legionowie kwotę blisko 9 700 zł brutto, bo na tyle zostały wycenione. Głównym oskarżonym w aferze ZUS jest były prezes zakładu - Sylwester R., któremu prokuratura zarzuca przyjmowanie od podwładnych i kontrahentów korzyści majątkowych. Na ławie oskarżonych zasiada także były dyrektor oddziałów ZUS w Szczecinie - Tadeusz D.

Szczeciński sąd wyznaczał ministrowi Błaszczakowi cztery razy termin stawiennictwa, aby złożyć zeznania. Za każdym razem minister przysyłał usprawiedliwienie. Przesłuchanie ministra miało odbyć się w końcu w Warszawie. Jednak miejsce zostało zmienione.

- Minister złoży swoje zeznania w połowie maja tego roku przed Sądem Rejonowym w Legionowie. Bo tam jest miejsce jego zamieszkania - wyjaśnił jeden z prawników biorących udział w procesie ZUS.
(dar)

 

Na zdjęciu: Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Komentarze

w-PiS-anka,
Bez wzgledu na poglady Polityczne, po SPRAWIEDLIWIE przeprowadzonej SPRAWIE i uprawomocnieniu sie WYROKU, winnych czy wspolwinnych - UKARAC ! A ewentualnie "t.z.w" Jak Wiatr Zawieje... mamy i bedziemy miec zapewne jeszcze sporo, ktorzy byc moze chca i beda chcieli rozbic PiS - metoda Konia Trojanskiego... tj. wnikajac wpierw do i pozniej rozbijajac od srodka ! Reasumujac: dokonywac LUSTRACJI przy przyjmowaniu do PiS-u, gdyz patrzac przyszlosciowo powinna liczyc sie JAKOSC... a nie ilosc !!
2016-04-28 03:12:54
Uczciwy i sprawiedliwy
A taki sprawiedliwy ze zalatwil nawet emerytury wczesniejsze dla SOK z PKP PLK S.A. Ale PiSior niczym nie rozniacy sie od POkradniemy
2016-04-27 18:34:42
Dobra zmiana
I po co było zmieniać jednych kanciarzy na drugich?
2016-04-27 18:26:40
szakal
tak teraz jak sądy i prokuratura są na pasku Ziobry to tow.Błaszczak raczy przyjść na rozprawę .A PAD już czeka z długopisem na ułaskawienie .
2016-04-27 17:42:45
Oj, kłamczuszki...
..PiSczuszki! Łżą w każdej sprawie czy tp przed sędzią czy przed mikrofonem!
2016-04-27 17:05:50
123
Ziobro i Dudapomoc ułaskawią, a szkoda bo juz myslalem ze złotousty odwiedzi nasze miasto ;-((((
2016-04-27 16:27:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie