Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Bilet na autobus – w parkomacie

Data publikacji: 15 czerwca 2024 r. 10:49
Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2024 r. 10:49
Bilet na autobus – w parkomacie
Lokalizacja biletomatów w Dzielnicy Nadmorskiej Fot. UM  

– Nikt nie lubi spóźniających się autobusów. Ale jeśli kierowcy nie będą musieli koncentrować się na sprzedaży biletów, komunikacja będzie bardziej punktualna. Pomogą w tym nowe punkty, w których pasażerowie mogą zaopatrzyć się w bilety. To parkomaty położone w Strefie Płatnego Parkowania i na Miejskich Parkingach Niestrzeżonych – informuje Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu uruchomiła właśnie możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej w wybranych parkomatach położonych w Strefie Płatnego Parkowania i na Miejskich Parkingach Niestrzeżonych.

- Po wprowadzeniu tej funkcjonalności urządzenie może służyć do zakupu biletu parkingowego oraz do zakupu biletu komunikacyjnego - mówi Rafał Łysiak, prezes Komunikacji Autobusowej. - W urządzeniach jest możliwy zakup wszystkich rodzajów biletów komunikacji miejskiej i podmiejskiej (linia nr 10) za pomocą gotówki, karty płatniczej lub BLIK. W tym celu należy wybrać z klawiatury przycisk 3 (zakup biletu komunikacyjnego) i postępować dalej zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

W centrum miasta funkcjonalność ta została wprowadzona w 4 parkomatach, które zlokalizowane są w pobliżu przystanków – Plac Wolności, Prom, Szpital i Centrum.

W Dzielnicy Nadmorskiej funkcjonalność ta została wprowadzona w 3 parkomatach w pobliżu przystanków – Żeromskiego/Energetyków, Rusałka i Uzdrowiskowa – Promenada, a także w jednym parkomacie zlokalizowanym w pobliżu przystanku Wojska Polskiego/ Bałtycka.

Biletomaty/Parkomaty, w których możliwy jest zakup biletów komunikacyjnych, posiadają naklejoną na bocznej ścianie informację BILETY/TICKETS BUS – TU KUPISZ BILETY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Ponadto w funkcjonalność zakupu biletów komunikacyjnych wyposażono 9 parkomatów zlokalizowanych na Miejskich Parkingach Niestrzeżonych – P6 i P7 przy ul. Barlickiego, P8 przy ul. Steyera, P9 przy ul. Daszyńskiego. P10 przy ul. Rybaki, P11 przy ul. Legionów, P12 na Placu Mickiewicza, P13 przy ul. Malczewskiego i P15 przy ul. Bałtyckiej/Żeromskiego.

- Jest to o tyle dogodne, że zgodnie z obowiązującym w przewozach regulaminie osoby korzystające z parkingów w systemie Miejskich Parkingów Niestrzeżonych, które wykupiły bilet parkingowy dobowy, są uprawnione do korzystania z ulgowych przejazdów (ulga 50 proc.) pojazdami lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych – maksymalnie dla 5 osób na jednym bilecie - dodaje Rafał Łysiak.

(reg)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Antek
2024-06-15 13:43:18
A czemu w szczecinie parkomaty nie sprzedają takich biletów? Ludzie wpisaliby numer rejestracyjny autobusu i git :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA