Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Bielice mają zarządcę

Data publikacji: 2018-08-30 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Bielice mają zarządcę
 

Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Iwonę Kochel na tymczasowego zarządcę, który zastąpi wójta gminy Bielice. Iwona Kochel zarządzać będzie gminą jedynie w okresie zawieszenia w czynnościach służbowych wójta Zdzisława Twardowskiego i nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia mandatu wójta.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzuty wójtowi i zastosowała środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych. Wójt złożył zażalenie na postanowienie prokuratury do sądu.

- Pani Iwona Kochel swoją pracę rozpocznie jak najszybciej – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Na pilną decyzję osoby upoważnionej w sprawie wypłat świadczeń w ramach programów Rodzina 500+ i Dobry Start czeka wiele rodzin w Bielicach. Z pewnością będzie to jedna z pierwszych spraw, jaką zajmie się nowy komisarz gminy. 

Wobec wójta Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych. Wójt złożył zażalenie na postanowienie prokuratury do sądu, jednak wykonanie środka zapobiegawczego ma (pomimo trwającej procedury rozpatrywania zażalenia) skutek natychmiastowy. Oznacza to, że w gminie zabrakło osoby upoważnionej do podpisywania m.in. decyzji o wypłacie świadczeń rodzinnych. 

W tej sytuacji powołanie osoby realizującej kompetencje wójta musiało nastąpić jak najszybciej, bo zagrożone było podstawowe wykonywanie zadań własnych przez gminę. 
 
– Jeśli sąd uchyli decyzję prokuratury o zastosowaniu środka zapobiegawczego, wówczas do wykonywania swoich obowiązków powróci wójt Bielic Zdzisław Twardowski - poinformowała Agnieszka Muchla-Łagosz, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Z powodu zawieszenia wójta w obowiązkach w gminie Bielice od kilkunastu dni nie są wypłacane jakiekolwiek świadczenia. Zagrożone były także wypłaty wynagrodzeń dla pracowników placówek podległych samorządowi, w tym szkoły, biblioteki, OPS-u oraz samego urzędu gminy. ©℗

(r.c.)

Fot. Roman Ciepliński

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA