Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Bicie rekordu na Nawigatorze XXI

Data publikacji: 17 października 2016 r. 08:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Bicie rekordu na Nawigatorze XXI
Fot. Robert Stachnik (archiwum)  

W poniedziałek (17 października) o g. 12 na pokładzie statku badawczo-szkolnego Nawigator XXI przedstawiciele Akademii Morskiej w Szczecinie włączą się w ogólnopolską próbę pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Akcję zorganizowała Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jej celem jest promocja pierwszej pomocy wśród Polaków. W 2013 roku udało się ustanowić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą ilość osób. Udział wzięło wtedy 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2015 roku udało się pobić ten wyczyn i razem z 92 049 osobami z 980 instytucji WOŚP dowiódł, że Polacy chcą uczyć się udzielania pierwszej pomocy.

- W tym roku chcemy pomóc poprawić zeszłoroczny wynik, dlatego wraz z załogą Nawigatora XXI, pracownikami i studentami Akademii Morskiej włączamy się w tę ważną akcję - informuje Weronika Bulicz z AM. - Przypominamy w ten sposób o tym, jak istotna jest pierwsza pomoc – szybka i zdecydowana reakcja może naprawdę uratować ludzkie życie.

W ogólnopolskie przedsięwzięcie mogą włączyć się także inne instytucje oraz firmy. Więcej: www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/cala_polska_uczy_ratowac/rekord_zgloszenia

(as)

Fot. Robert Stachnik (archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

paryski kustosz szczecinskich obrazow
2016-10-17 10:35:46
kiedy zostanie pobity rekord swiata w pompowaniu fantomów do pamiatkowej fotografii ustawia sie ci sami działacze co tak niedawno rozsadzali granatami PZPR od środka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA