Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Biała Strzała rusza do dzieci [GALERIA]

Data publikacji: 2019-02-08 18:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Biała Strzała rusza do dzieci
 

Marzyli o dużym sprawnym samochodzie, by móc dojeżdżać do dzieci. Użyli swoich niezwykłych mocy, poruszyli serca i... kupili nowiuteńką toyotę proace verso! Szczecińska Liga Superbohaterów ma Ligobus z prawdziwego zdarzenia! - To nasza "Biała Strzała", czujemy się w nim jak w pojeździe z Gwiezdnych Wojen, jak w Sokole Millennium - cieszą się Ligowicze i ruszają w pierwszą trasę.

Liga Superbohaterów - (Batman, Superman, Spiderman, Iron Man, księżniczki z Krainy Lodu - kogo tu nie ma!) - przemierza Polskę, by na oddziałach onkologicznych, w domach dziecka, hospicjach, ośrodkach wychowawczych przenosić najmłodszych w kolorowy świat fantazji. Wiozą im dawkę bezcennego leku na troski, smutek, ból. Żeby terapeutyczne odwiedziny mogły się odbywać, Lidze potrzebny był sprawny pojazd. Ze zbroją Iron Mana, strojami księżniczek i prezentami dla dzieci trudno się podróżuje przez Polskę pociągiem. Jeszcze trudniej zapowiadaną wizytę u maluchów odwołać...

Żeby zdobyć środki na porządny pojazd, Ligowicze postanowili wziąć udział w jednym z telewizyjnych teleturniejów. Kiedy to nie przyniosło skutku, założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Chcieli kupić używane, ale w pełni sprawne auto, maksymalnie roczne, serwisowane, bezpieczne, z niskim przebiegiem i ekologicznym silnikiem. Szybko się przekonali, jak bardzo ich misja jest doceniana - zebrali 85 tys złotych! A wtedy...

- Zadzwonili do nas przedstawiciele firmy Toyota Kozłowski i powiedzieli, że nie wyobrażają sobie, byśmy jeździli używanym autem - opowiada Tomasz Gierwatowski, założyciel Ligi. - "Ruszyli" swoich partnerów i zadbali o resztę koniecznych środków.

Na swojego nowiutkiego białego Ligobusa mówią pieszczotliwie "Biała Strzała", "Śnieżny Puch", albo "Kej Kej" (z powodu liter KK na tablicach rejestracyjnych).

- To prawdziwy kosmos! - śmieje się Gierwatowski. - Czujemy się w nim jak w pojeździe z "Gwiezdnych Wojen", jak w Sokole Millenium.

Za sterami "Białej Strzały" na razie siedzi Spiderman. Oklejone logiem Ligi auto budzi wielką ciekawość przechodniów i kierowców. W pierwszą trasę wyruszyli w piątek (8 lutego) po południu na Gostyński Festiwal Fantastyki GOSTKON 2019, by tam m.in. poprowadzić zajęcia dla dzieci. Kalendarz na ten rok jest pełen ważnych misji. Zatem szerokiej drogi, Ligo!

Anna GNIAZDOWSKA

Fot. Marta Teszner

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Oby jakis nawiedzony prawnik
2019-02-09 12:51:38
nie wykorzystał sytuacji i nie chciał ich włóczyć po sądach o kradzież praw autorskich (tu byłaby pewnie długa lista mordek przy korytku a wszystkie bardzo bogate i bardzo pazerne).
:) do moich hejterów
2019-02-09 00:02:07
niczym się nie zasłużyłem, ale też chciałbym żeby mi kiedyś ktoś dał coś fajnego, albo chociaż do browara dorzucił.
Toyota
2019-02-08 21:31:25
do :) - a czym Ty żeś zasłużył na taki podarek , Rydzykiem toś Ty nie jest bo on pije wino a Ty browara ...
@:)
2019-02-08 21:29:13
do :) Nawet nie ma jak skomentować tak beznadziejnej wypowiedzi i jawnego braku empatii. Powinieneś się wstydzić! A Superbohaterom taki samochód się należał, bo niosą chorym dzieciom choć odrobinę radości i przywołują uśmiech na twarzy, choćby na chwilę. Wielkie podziękowania dla pana Kozłowskiego i jego pracowników za tak piękny gest.
:)
2019-02-08 19:57:32
Hej Toyota! Moglibyście ruszyć partnerów i mi Corollę sprezentować? Albo chociaż dyszkę do browara dorzucić??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA