czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Biała flota już pływa

Biała flota już pływa [GALERIA]

Biała flota już pływa
Data publikacji: 2017-04-02 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:20
Wywietleń: 6299 232243

Statki białej floty w Szczecinie rozpoczęły nowy sezon żeglugowy. Kapitan Janusz Just, właściciel dwóch jednostek, pierwszych turystów na wycieczkę po Odrze zabrał 26 marca. Polsteam Żegluga Szczecińska miała oficjalnie zainaugurować sezon 1 kwietnia, ale z przyczyn technicznych pierwsze rejsy przesunięto na 8 kwietnia.

– Tak jak w minionych latach, w kwietniu rozpoczynamy regularne, codzienne rejsy, trwające godzinę – mówi Aleksandra Turbaczewska, prezes spółki Polsteam Żegluga Szczecińska.

Spółka ma do dyspozycji dwa statki: „Odra Queen” i „Peene Queen”. Od najbliższej soboty chętni mogą się wybrać na wycieczkę po Odrze o godz. 12 lub 15. Od maja do sierpnia rejsów będzie więcej (o godz. 12, 13, 15 i 17). Trasa rozpoczyna się u stóp Wałów Chrobrego. Na wysokości Starego Miasta statek zawraca i płynie obok Wyspy Grodzkiej, elewatora „Ewa”, dalej Kanałem Grabowskim i Przekopem Mieleńskim wzdłuż Gryfii, następnie w okolicy nabrzeży Huk i Snop nawraca.

– Zaproponujemy też trasę alternatywną: statek nawróci za rzeką Święta, ale popłynie też wzdłuż nabrzeży portowych Kanałem Grodzkim oraz między stoczniami – dodaje A. Turbaczewska.

Bilet normalny kosztuje 23 zł, a ulgowy – 17 zł.

Regularne wycieczki po Odrze oferuje też kapitan Just, armator „Dziewanny” i „Kapitana Cooka”. Ten drugi statek został kupiony w zeszłym roku. Przeszedł remont i już przewozi turystów. Może wziąć na pokład 120 pasażerów („Odra Queen” i „Peene Queen” do 140, a „Dziewanna” do 200).

– Podobnie jak Polsteam Żegluga Szczecińska, proponujemy codzienne godzinne rejsy, ale o innych godzinach, by nie wchodzić sobie w drogę – zaznacza kapitan Just. – Trasa wiedzie wzdłuż portowych i stoczniowych nabrzeży. Cumujemy przy nabrzeżu Pasażerskim.

Ceny biletów są podobne. Podczas wodnych wycieczek można skorzystać z bufetu.

Tekst i fot. (ek)

Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa Biała flota już pływa

Komentarze

kalina
na tej dziewannie całej to tylko "narobic" na środku bo syf niemiłosierny i właściciel nie przyjemny a najgorsze ze cały czas odwołuje rejsy
2017-04-04 19:07:53
vin
A CO Z WODOLOTEM STOI NA NABRZEŻU I ŚNIEDZIEJE CO NA TO MIASTO SZCZECIN ??
2017-04-03 10:17:35
tylko pytam...
Czy szczeciński ,flagowy w o d o l o t też już pływa? tylko pytam...
2017-04-02 17:18:59
:)
W okolicy przydalaby sie jakas wypozyczelania kajakow czy rowerow wodnych
2017-04-02 16:41:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy