czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bez porządków na dworcu?

Bez porządków na dworcu?

Bez porządków na dworcu?
Data publikacji: 2015-08-08 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1278 8751

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe chwali się poprawą obsługi podróżnych na stacjach w całym kraju, gdzie remontuje perony, montuje stojaki rowerowe. Troszczy się także o czystość - szczególnie w miejscowościach turystycznych, w których jest częściej kontrolowana. „Akcja Wakacje" prowadzona jest podobno też na dworcu Szczecin Główny, w co - widząc przepełnione kubły na śmieci - trudno uwierzyć….

Jak podaje PKP PLK SA - oprócz troski o właściwe utrzymanie infrastruktury pasażerskiej -  stacje i przystanki w miejscowościach turystycznych zostały od 1 lipca tego roku dodatkowo objęte „Akcją Wakacje”. Polega ona na tym, że tam, gdzie latem przybywa podróżnych, częściej kontrolowana jest czystość.

- Dzieje się tak między innymi na stacjach na Pomorzu, np. Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Lębork, Rumia oraz na Warmii i Mazurach, np. Międzyzdroje, Świnoujście, Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny - wymienia Joanna Kubiak z zespołu prasowego spółki.

Porządku na dworcu Szczecin Główny zbyt często, co widać na zdjęciu, się nie sprawdza. Czyżby kontrolerzy czystości zabłądzili na Warmii i Mazurach?!

Nowe standardy zarządzania czystością na peronach, stacjach i dworcach zarządzanych przez PLK oraz Polskie Koleje Państwowe S.A wprowadzono - jak przypomina zarządca infrastruktury - już 1 lipca 2014 r. Obie spółki wspólnie prowadzą „projekt, którego głównym założeniem było określenie żądanego standardu czystości oraz egzekwowanie jakości wykonywanej usługi. Dzięki wspólnej umowie, podpisanej z kilkudziesięcioma firmami, dbają one o czystość w 2700 lokalizacjach według tego samego standardu, niezależnie od tego, czy chodzi o peron, przejście, czy dworzec oraz od tego, kto zarządza danym obiektem. W ramach codziennych działań firmy usuwają też notorycznie pojawiające się graffiti, czy nalepki z różnych miejsc na stacjach. Pielęgnowane są także obszary zielone”.  (mag)

Fot. Artur Ratuszyński

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie