wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bez porządków na dworcu?

Bez porządków na dworcu?

Bez porządków na dworcu?
Data publikacji: 2015-08-08 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 00:49
Wywietleń: 896 8751

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe chwali się poprawą obsługi podróżnych na stacjach w całym kraju, gdzie remontuje perony, montuje stojaki rowerowe. Troszczy się także o czystość - szczególnie w miejscowościach turystycznych, w których jest częściej kontrolowana. „Akcja Wakacje" prowadzona jest podobno też na dworcu Szczecin Główny, w co - widząc przepełnione kubły na śmieci - trudno uwierzyć….

Jak podaje PKP PLK SA - oprócz troski o właściwe utrzymanie infrastruktury pasażerskiej -  stacje i przystanki w miejscowościach turystycznych zostały od 1 lipca tego roku dodatkowo objęte „Akcją Wakacje”. Polega ona na tym, że tam, gdzie latem przybywa podróżnych, częściej kontrolowana jest czystość.

- Dzieje się tak między innymi na stacjach na Pomorzu, np. Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Lębork, Rumia oraz na Warmii i Mazurach, np. Międzyzdroje, Świnoujście, Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny - wymienia Joanna Kubiak z zespołu prasowego spółki.

Porządku na dworcu Szczecin Główny zbyt często, co widać na zdjęciu, się nie sprawdza. Czyżby kontrolerzy czystości zabłądzili na Warmii i Mazurach?!

Nowe standardy zarządzania czystością na peronach, stacjach i dworcach zarządzanych przez PLK oraz Polskie Koleje Państwowe S.A wprowadzono - jak przypomina zarządca infrastruktury - już 1 lipca 2014 r. Obie spółki wspólnie prowadzą „projekt, którego głównym założeniem było określenie żądanego standardu czystości oraz egzekwowanie jakości wykonywanej usługi. Dzięki wspólnej umowie, podpisanej z kilkudziesięcioma firmami, dbają one o czystość w 2700 lokalizacjach według tego samego standardu, niezależnie od tego, czy chodzi o peron, przejście, czy dworzec oraz od tego, kto zarządza danym obiektem. W ramach codziennych działań firmy usuwają też notorycznie pojawiające się graffiti, czy nalepki z różnych miejsc na stacjach. Pielęgnowane są także obszary zielone”.  (mag)

Fot. Artur Ratuszyński

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”