czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bez odwiedzin w Szpitalu Wojewódzkim

Bez odwiedzin w Szpitalu Wojewódzkim

Bez odwiedzin w Szpitalu Wojewódzkim
Data publikacji: 2018-01-18 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1728 310034

Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów na jednym ze swoich oddziałów, a na kilku ograniczył odwiedziny. Wszystko przez grypę. W ostatnich dniach chorowało na nią kilkunastu hospitalizowanych w tej placówce. U jednego dziecka potwierdzono tzw. świńską grypę - AH1N1. Dziecko czuje się dobrze i jest już w domu. Ale każdy rodzaj grypy może mieć groźne powikłania, zwłaszcza u osób schorowanych. Dlatego w szpitalu podjęto szczególne środki ostrożności.

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, która przenosi się drogą kropelkową - poprzez kichanie, kaszel oraz bliski kontakt z osobą chorą. Szczególnie niebezpieczna dla osób z obniżoną odpornością i cierpiących na inne schorzenia, czyli m.in. dla pacjentów szpitali. Nic dziwnego, że tam, gdzie się pojawia, wdrażane są szczególne środki ostrożności.

- Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pacjentów - podkreśla rzeczniczka szpitala Natalia Andruczyk. - Planowe przyjęcia wstrzymaliśmy na oddziale chorób wewnętrznych. Tutaj też jest całkowity zakaz odwiedzin. Na tym oddziale na grypę chorowało aż 5 osób.

Ale pojedyncze przypadki grypy są także w innych oddziałach: neurologii, nefrologii, dziecięcych, chorób zakaźnych.

- Ale w nich apelujemy tylko o ograniczenie odwiedzin - mówi rzeczniczka. -  W ogóle z wizyt u bliskich w szpitalu powinny zrezygnować osoby, które mają jakiekolwiek objawy przeziębienia czy grypy. Apelujemy, aby jak najmniej osób przychodziło do chorych. Bywa że jedno dziecko odwiedza jednocześnie kilka osób. Teraz może być przy nim tylko jedna bliska osoba. Mamy nadzieję, że niebawem te ograniczenia nie będą już konieczne.

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Ryszard PAKIESER 

Komentarze

W szkole na prawobrzeżu
Dobrze widziane jest jak dziecko mimo,że chore stawia się w szkole.Sama słyszałam za to pochwałę dla ucznia.
2018-01-18 23:19:11
Grażyna
Jak ktoś jest chory na przeziębienie to powinien zostać w domu a nie zakażać innych.
2018-01-18 21:16:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”