środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bez kopert na Niepodległości

Bez kopert na Niepodległości

Bez kopert na Niepodległości
Data publikacji: 2016-09-12 22:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:10
Wywietleń: 285 154786
Ani jednego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych nie ma w al. Niepodległości – na odcinku od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego. A powinny być trzy. Tak mówią przepisy. Po naszej interwencji Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zapewnił, że koperty tam powstaną.
Na wspomnianej długości niedawno wyremontowanej alei jest ponad 50 miejsc parkingowych. Zmieściły się tam także dwie stacje roweru miejskiego i wydzielone stanowiska postojowe dla prywatnych jednośladów. Ale zabrakło przestrzeni na chociażby dwa stanowiska na auta osób niepełnosprawnych.
– Wiele osób niepełnosprawnych właśnie dlatego jeździ samochodem, że nie jest w stanie piechotą pokonywać dłuższych dystansów, nawet przejście na drugą stronę jezdni jest często ogromnym problemem – mówi pani Elżbieta ze Szczecina. – Dlatego właśnie przepisy narzucają obowiązek wydzielania miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych na wszystkich budowanych parkingach publicznych. Ale mam wrażenie, że w Szczecinie nie wszędzie te przepisy są przestrzegane. Problem ze znalezieniem koperty miewam np. w al. Wojska Polskiego. Jednak najbardziej mnie zdziwiło, że ani jednej nie ma na takim długim odcinku al. Niepodległości – od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego. Tutaj chyba wykonawcy po prostu zapomnieli o osobach niepełnosprawnych.
A ponieważ w centrum miasta w dni powszednie w ogóle trudno znaleźć wolne miejsca postojowe, to osoby niepełnosprawne praktycznie nie mają szansy skorzystania z punktów handlowych i usługowych zlokalizowanych wzdłuż sporego odcinka al. Niepodległości. Ale Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego już zapewnił, że koperty tam się pojawią – to odpowiedź na sygnał o takiej potrzebie, przekazany za pośrednictwem „Kuriera”.
– Nie potrafię teraz jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego na tym odcinku nie ma kopert – przyznaje Hanna Pieczyńska z ZDiTM. – Możliwe, że projekt przebudowy tej alei powstał jeszcze przed nowelizacją przepisów określających niezbędną liczbę miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Sprawdzę to jeszcze w dokumentacji. Ale już teraz mogę zapewnić, że w odpowiedzi na sygnały, które do państwa wpływają, zostaną tam wyznaczone koperty. ©℗

Agnieszka SPIRYDOWICZ

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

Marcin
Jest duży parking w Kaskadzie, przez pierwszą godzinę nawet darmowy.
2016-09-13 20:13:37
Niepełnosprawny
Pani rzecznik bzdury opowiada i powinna ze wstydu podać się do dymisji.Otóż jeśli ustawa nakazuje odpowiednią ilość kopert to projektant i wykonawca powinni ten przepis znać.Tylko odrobina dobrej woli i wyobraźni uniknęła by takich sytuacji.Kolejnymi, którzy ostatnio otrzymali premie od prezydenta to są ci którzy te finalne prace odbierają i są do takiego stopnia ślepi że przy odbiorach nie zauważają że powstał problem.Za co biorą w takim razie kasę??Skompromitowali się to do dymisji a nie udawać durnych że się nic nie stało.Ale jak to mówią "jaki pan taki kram"
2016-09-13 14:54:53
@tylko pytam
Ty to masz zachcianki. Myslenie i magistrat ? takie cuda to tylko w Czestochowie !
2016-09-13 12:49:35
xxx
Piotrek na wakacjach czy nie ?
2016-09-13 09:45:40
tylko pytam...
Czy wśród magistrackich zdarzają się również tacy którzy choć trochę myślą? tylko pytam...
2016-09-13 09:06:04
nick
50 miejsc - 3 miejsca podwójne, bo muszą mieć odpowiednią szerokość = 44 miejsca. A parkingów, żeby gdzieś auto zostawić nie ma... A czemu niepełnosprawni nie mogą autobusami/tramwajami przystosowanymi dla nich jeździć. Tak z ciekawości pytam, bo tam mnóstwo linii przejeżdża. Co nie zmienia faktu, że skoro przepis mówi o miejscach, to powinny się tam znaleźć, tłumaczenie, ze projekt stary jest absurdalne, bo realizowany w nowych warunkach nie powinien uzyskać odbioru. Może odkurzmy projekt z lat 60 minionego wieku i SST gotowe po całości
2016-09-13 08:53:12
Zwolnić odbierającego ulicę
A po co miasto ma się przejmować osobami niepełnosprawnymi, skoro jest ich nieporównywalnie mniej niż pozostałych kierowców, a i tak nie wiadomo, czy pojadą one na wybory oddać głos, więc można je marginalizować. Przecież Szczecin nie mieni się być miastem przyjaznym dla osób z dysfunkcjami ruchu, więc po co ma marnować kasę na farbę. Oczywiście tak myślą tylko urzędnicy, bo każdego kierowcę szlag trafia, jak tak można traktować kierowców. Koperta należy się jak psu kość, więc należy zwolnić osobę, która z ramienia zleceniodawcy odebrała taką inwestycją!!!
2016-09-13 07:45:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy