Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Betlejemskie Światło Pokoju już w Zamku Książąt Pomorskich

Data publikacji: 17 grudnia 2019 r. 16:57
Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2019 r. 09:53
Betlejemskie Światło Pokoju już w Zamku Książąt Pomorskich
Fot. UMWZ  
„Światło, które daje moc” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju. We wtorek, 17 grudnia, dotarła do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Harcerze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP przekazali ten symbol zgody i pojednania marszałkowi województwa Olgierdowi Geblewiczowi.
 
– Dziękuję za symbol pokoju, który przynosicie, oraz za serdeczne życzenia. Wizyta zachodniopomorskich harcerzy na Zamku Książąt Pomorskich to piękna tradycja, cieszę się, że jest kontynuowana – mówił podczas spotkania marszałek.
 
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycyjnie ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych.
Chorągiew Zachodniopomorska ZHP uroczyście przekaże Betlejemskie Światło Pokoju zuchom, harcerzom, instruktorom i mieszkańcom Szczecina w sobotę (21 grudnia)) o godz. 17 na pl. Lotników w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego.
(ip)
Fot. UMWZ
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hehehe
2019-12-18 09:34:03
Tak marszałek Geblewicz ma duże zasługi w krzewieniu zgody i pojednania, prawie tak duże jak takie gołąbki pokoju jak Nitras czy Grodzki!
roger
2019-12-17 20:52:01
jak kodziarz może brać symbol Chrystusa????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA