piątek, 15 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ben, czyli żywe srebro

Ben, czyli żywe srebro

Ben, czyli żywe srebro
Data publikacji: 2018-06-13 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1747 331585

To urodzony sportowiec. W świetnej kondycji i zdrowiu. Za piłką biega jak sprinter. Jest silny niczym ciężarowiec. Do tego szybko się uczy. Dlatego świetnie się odnajdzie aktywnej rodzinie. Cóż z tego, że ledwie sięga kolan?

Mowa o Benie (308/18) - dwuletnim psiaku, który trafił do schroniska tej wiosny. Wydawało się, że tak radosny maluch spędzi w takim miejscu ledwie chwilę. Realia pokazały jednak, że Benowi dawny dom zaginął na zawsze. Mija więc kolejny tydzień i miesiąc, jaki psiak spędza za kratami boksu nr 14.

- Drzemie w nim ogromny potencjał i talent do psich spotów. Jest szybki, zwinny i błyskawicznie się uczy. Ma kondycję, która gwarantuje mu lata dobrego życia. Pod warunkiem, że szybko trafi do kochającej i aktywnej rodziny - o Benie opowiadają jego obecni, schroniskowi opiekunowie. - Jest otwarty na kontakt z człowiekiem, bardzo przyjazny. Jednak do obcych podchodzi z pewną rezerwą. Co znaczy, że trzeba zapracować na Bena zaufanie.

Ben przyjacielsko traktuje inne psiaki. Koty nie budzą w nim zainteresowania, mija je obojętnie. Jest młody, więc ciekawy świata. Do tego z temperamentem, niczym… żywe srebro. Nie jest typem kanapowca zalegającego przed telewizorem. Szczęście odnajdzie zatem w rodzinie prowadzącej aktywny tryb życia, gwarantującej codzienną i sporą dawkę ruchu.

- Zapraszamy na spacer zapoznawczy z naszym małym siłaczem. To mądra psina, która potrafi skraść niejedno serce - zachęcają Bena schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby Bena (308/18) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę - przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Wolontariat Schroniska

 

Ben, czyli żywe srebro Ben, czyli żywe srebro

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy