czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie turniej w slumsach!

Będzie turniej w slumsach!

Będzie turniej w slumsach!
Data publikacji: 2015-10-31 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1251 34672

Dzięki wsparciu wielu osób już pod koniec listopada odbędzie się w Kenii wielki turniej piłkarski dla dzieciaków, w którym udział weźmie około 900 młodych piłkarzy i piłkarek. Zawody miały się nie odbyć, bo zabrakło finansowego wsparcia, ale dzięki inicjatywie grupy wolontariuszy ze Szczecina udało się doprowadzić do jego zorganizowania. Wciąż jeszcze można dołożyć swoją cegiełkę do tej świetnej akcji. 

Skąd wzięto pieniądze? Przygotowano poprzez platformę internetową PolakPotrafi.pl publiczną zbiórkę. Każdy mógł wpłacić tyle, ile chciał, chociażby złotówkę. Potrzeba było przynajmniej 15,5 tys. złotych. W piątek w południe na koncie było już ponad siedemnaście tysięcy złotych, na które złożyły się 572 osoby.  

Kibera to slums w stolicy Kenii - Nairobi. Na dwóch kilometrach kwadratowych mieszka tam około miliona osób. Połowa to dzieci.

Projekt na PolakPotrafi.pl „wrzuciła" do internetu szczecinianka Ola Antonowicz-Cyglicka, na co dzień związana z Polską Zieloną Siecią, w której współpracuje z ekologicznymi organizacjami pozarządowymi z Afryki. Przyłączyli się do niej także: Robert Cyglicki, Milena Antonowicz, Magdalena Noszczyk, Ben Ooko.

-  Nie jestem ogromną fanką piłki nożnej, ale dobre mecze zdarza mi się obejrzeć. Miałam też okazję być na spotkaniu ligowym w Nairobi. Wkrótce wyjeżdżam do Kenii, wracam w grudniu, a impreza w Kiberze zaplanowana jest na ostatni weekend listopada. Czy jestem zaskoczona tym, że udało się zebrać niezbędną kwotę? Oczywiście, bo nie było to takie pewne. W pewnym momencie licznik przestał bić, ale pomogły nam różne portale sportowe, media, nakręcony o nas film i ruszyło. Idziemy za ciosem, chcemy przekroczyć trzeci próg - 20 tysięcy złotych, który pozwoli wcielić w życie wszystkie zakładane wydatki. Dla Kibery ten turniej jest niezmiernie ważny, ważny jest też na przyszłość -  skoro dzieciaki dogadają się na boisku, jest szansa, że gdy dorosną także będą potrafili się porozumieć, by rozwiązać problemy - trzeba pamiętać, że w Kiberze mnóstwo jest różnego rodzaju napięć na tle etnicznym - opowiada Ola Antonowicz-Cyglicka.

Meczom towarzyszyć będą warsztaty, piłkarze i piłkarki dowiedzą się jak być dobrymi liderami, jak rozwiązywać konflikty etniczne, jak zadbać o własne zdrowie.

Turniej można wesprzeć poprzez stronę:www.polakpotrafi.pl/projekt/dzieciecy-turniej-pilkarski. ©℗

E. KOLANOWSKA

NZ: W ostatni weekend listopada odbędzie się w Kiberze wielki turniej piłkarski

Komentarze

Bartek
Układ Krzystka założył KURIEROWI cenzurę wypowiedzi. Chodzą na kagańcu i krótkiej smyczy. A myszy grasują i dalej Szczecinian i Szczecin rujnują. Co na to PIS.
2015-11-01 04:10:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie