Środa 19 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Będzie pogoda, będą pasy

Data publikacji: 2015-12-14 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:37
Będzie pogoda, będą pasy
 
Nawierzchnia ul. Jana Matejki została odremontowana na początku listopada a pl. Żołnierza Polskiego ponad tydzień temu. Mimo to na nowym asfalcie wciąż nie ma pomalowanych pasów poziomych.

Ul. Jana Matejki ma nową nawierzchnię na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego a Bramą Królewską. Z kolei na pl. Żołnierza nowy asfalt jest położony w części przylegającej do al. Niepodległości i na nitce ciągnącej się aż po Trasę Zamkową (od strony Muzeum Narodowego). Kierowcy z gładkiej jak stół jezdni są oczywiście zadowoleni, ale jednak skarżą się, że wciąż jest niebezpiecznie - bez wyznaczonych pasów ruchu bardzo łatwo o stłuczkę.

Piesi też mają mieszane uczucie. Przy Bramie Królewskiej przechodzą przez ulicę nie przeskakując przez kałuże tworzące się wcześniej w ogromnych koleinach. Mimo to wciąż czują się niepewnie. Samochody bowiem często zatrzymują się na światłach w miejscu, gdzie kiedyś była zebra - stają już za sygnalizatorem. Bywa, że piesi przechodząc z jednej strony ulicy na drugą muszą kluczyć pomiędzy autami zatrzymującymi się na przejściu.

- Znamy problem - zapewnia Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. - Jednak wciąż czekamy na odpowiednią pogodę.

Okazuje się, że do wymalowania pasów, nawet tymczasowych, musi być sucho. Trudno o tak sprzyjającą aurę w grudniu, dlatego trzeba czekać. Potrzebne są przynajmniej trzy słoneczne dni.

(lw)

Fot.: Ryszard PAKIESER
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lewar
2016-03-14 11:33:12
jak chcesz to znam panią ale w kapeluszu :) dać namiar ? pana gryzonia też kojarzę :) jakiś polityczny pewnie
;)
2015-12-14 12:49:10
Zna ktoś panią ze zdjęcia, w beżowej kurtce?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA