Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Będzie oficer pieszy?

Data publikacji: 02 maja 2016 r. 23:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Będzie oficer pieszy?
 

- Kiedy w strukturze magistratu zostanie wydzielone stanowisko czy też specjalny dział poświęcony mobilności pieszej? Czy dla pana prezydenta mobilność piesza jest w ogóle ważna? - pyta miejski radny PiS Marek Duklanowski. To kolejna odsłona jego samotnej walki o los pieszych w Szczecinie.

Radny od września ubiegłego roku toczy bój z władzami miasta o utworzenie w Szczecinie stanowiska tzw. oficera pieszego. Miałby się on zająć m.in. inwentaryzacją stanu miejskich chodników i wskazywaniem tych, które wymagają najszybszego remontu. Ale pomysł Duklanowskiego niezbyt się spodobał w magistracie. Jego partyjny kolega - były już wiceprezydent Szczecina Mariusz Kądziołka uznał, że taka osoba nie jest potrzebna. Bo miasto podjęło takie czynności, którymi miałby się zajmować oficer pieszy np. wszystkie projekty organizacji ruchu na drogach publicznych Szczecina zatwierdzane są po uprzednim zaopiniowaniu przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Powstała także „Prezydencka Rada Komunikacyjna”, składająca się zarówno ze specjalistów z zakresu inżynierii ruchu drogowego, jak i innych instytucji oraz przedstawicieli mieszkańców, mających wpływ na kształtowanie przestrzeni publicznej. Poza tym wiceprezydent uważał, że aktualnie część zadań, które miałyby być wykonywane przez oficera pieszego, realizuje oficer rowerowy. 
Argumenty Kądziołki nie przekonały Duklanowskiego. Bo choć oficer rowerowy działa w Szczecinie od prawie pięciu lat, to do jego zadań należy m.in. zgłaszanie propozycji tras rowerowych do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, opiniowanie planowanych inwestycji, zgłaszanie uwag do opracowań rozwoju sieci tras rowerowych i zasad budowy infrastruktury rowerowej. Duklanowski nadal więc czeka na decyzję Urzędu Miejskiego. I składa kolejną interpelację, dotyczącą oficera pieszego. Zadając przy tym kilka pytań prezydentowi miasta.

- Jakie organizacje ruchu i inwestycje podejmowane przez Gminę Miasto Szczecin opiniował pod kątem mobilności pieszej pełnomocnik prezydenta ds. rozwoju systemu komunikacji rowerowej? Kiedy w strukturze magistratu zostanie wydzielone stanowisko czy też specjalny dział poświęcony mobilności pieszej? Skąd taki upór w dowartościowaniu pieszych podróży, wszak wszyscy mieszkańcy miasta każdego dnia są także pieszymi i to oni decydują o życiu w mieście? Czy dla pana prezydenta mobilność piesza jest w ogóle ważna? Czy nie byłoby dobrze zintegrować jednak wszystkie prace i aktywności na rzecz mobilności pieszej w jednym ośrodku? - pyta radny. I czeka na odpowiedź.

(dar)

Fot. R.STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Taktak
2016-05-04 11:54:11
Po co oficer ? Proponuje sierżanta z pensją generalską. To wszystko co się dzieje to przejaw nihilizmu umysłowego jaśnie panujących w mieście
Przecież ...
2016-05-03 19:50:43
Przecież rowerzyści jeżdżą po chodnikach więc oficer rowerowy sprawdza przy okazji chodniki i wszystko gra :)
Szczecinianin
2016-05-03 18:29:00
Ale dlaczego wyśmiewacie? Szczecińskie chodniki to dziadostwo i one powinny być naprawione przed zbudowaniem ścieżek rowerowych. Gdyby p. Krzystek nie miał przyspawanej d. do stołka tylko czasem przeszedł się po mieście, to może zobaczyłby te wszystkie dziury i kałuże.
czyt
2016-05-03 12:49:48
Panie Duklanowski, kończ Pan i wstydu oszczędź!!! Najpierw ma Pan idiotyczne pomysły dotyczące ruchu drogowego w tym mieście (kim jest Pan z wykształcenia?), a teraz wymyśla kolejny debilizm, bo inaczej tego nazwać nie można. Mało jest "darmozjadów" w UM? Mamy już jednego "nieudacznika" rowerowego: Logę, a teraz chce Pan nam mieszkańcom zafundować kolejnego i to za nasze pieniądze! Walnij się Pan czymś ciężkim w ten pusty łeb, może jeszcze zmądrzejesz. Skandal!!!!
m
2016-05-03 11:55:46
Jeden oficer wodny nie zalawi sprawy, powinien byc osobny dla kajakarzy, wioslarzy, żeglarzy, motorowodniakow :)
22
2016-05-03 11:01:43
Na tle tych pseudo chodnikow z granitowej plyty poprzetykanej kostka to by sie przydal kaskader który bedzie to testowal,powinien byc ktos taki kto bedzie wlasnie ogarniał ten temat
oficer...
2016-05-03 10:34:55
biuro-office (ang.) angielski: officer czeski: důstojník arabski: ضابط (lolo) W PRL:" Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera...." Oficer to co najmniej podporucznik... Porucznik:"W Armii Księstwa Warszawskiego oznaką stopnia były epolet z frędzlami na lewym ramieniu, a na prawym ramieniu kontrepolet (naramiennik bez frendzli). Na taśmie jedwabny pręcik karmazynowy. Naramienniki jazdy posiadały taśmy w karpią łuskę..." W innych krajach oficer-porucznik: Dania: Premierløjtnant, Węgry: Főhadnagy, Bhutan: Deda Gom...(Wikipedia)
SromotnikBezwstydny
2016-05-03 10:11:21
„Prezydencka Rada Komunikacyjna” Rada Miejska, Rady Dzielnicowe... Wszystkie będa naradzać się... Czyli, czyli nic nie zmieniło się! Kiedyś Breżniew mijając granicę PRL w Terespolu oświadczył"Towarzysze, skończył się Kraj RAD zaczął się kraj NARAD.... W Szczecinioe najwidoczniej mamy dwa w jednym...
Anna
2016-05-03 09:55:46
Ja żądam powołania oficera wrotkarzy i kajakarzy - te grupy mieszkańców są pozostawione samym sobie, to nie do pomyślenia! Szczytem moich marzeń bedzie powołanie psiego oficera który bedzie bronił praw kochanych pupilków do pozostawiania odchodów zgodnie z ekostylem czyli gdzie chcą.Do boju panie Marku !!!!
miki
2016-05-03 09:38:12
Oficer, ale w jakiej randze? Proponuję generała, z adiutantem i służbowym autem, trzeba z grubej rury i po temacie. Umysłowość pana Duklanowskiego na poziomie "mniej niż zero".
sprawiedliwy
2016-05-03 08:07:30
Jest już oficer Duklanowski do niego do pomocy urzędnika i radnego z PiS, będzie miła paczka
korytko
2016-05-03 07:43:30
Racja, skoro istnieje etat oficera rowerowego, to powinien byc etat oficera pieszego a w przyszlosci rowniez oficera wodnego (floating garden oficer).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA