Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Będzie jeszcze więcej kwiatów!

Data publikacji: 2021-10-20 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-20 09:36
Będzie jeszcze więcej kwiatów!
Organizatorzy akcji postanowili zaprosić na trawniki przy Placu Orła Białego trochę koloru. Fot. Facebook  

Kilkaset cebulek krokusów, żonkili i hiacyntów posadzono na Placu Orła Białego w Szczecinie. Efekty tych starań będą cieszyć oko mieszkańców i turystów już wiosną.

To wspólna inicjatywa mieszczącej się w sąsiedztwie placu, przy ul. Koński Kierat, Fundacji Humanum Best oraz Rady Osiedla Stare Miasto i społeczników, którzy starają się zazielenić i ukwiecić tę okolicę. Cebulki kupili Fundacja i gospodarz placu - spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

- Wpadliśmy na taki pomysł, ponieważ często korzystamy z tego terenu, robimy tam między innymi plenery malarskie - mówi Beata Babiak, prezes Fundacji Humanum Best, organizacji, która prowadzi pobliski Klub Seniora. - Pomyśleliśmy, że kiedy wiosną stopnieją śniegi, warto zaprosić na trawniki trochę koloru. Napisaliśmy pismo do NiOL-u, spółka podchwyciła temat, skontaktowano nas z Radą Osiedla Stare Miasto i Dorotą Pundyk, społeczniczką zaangażowaną w ukwiecanie tego terenu. Wyznaczyliśmy miejsce, kupiliśmy cebulki. Wyszła wspólna trójstronna sympatyczna współpraca. Nasi seniorzy czują się odpowiedzialni za tę przestrzeń. Mówią, że chcą wiosną przysiadać na ławeczkach i podziwiać efekty swojej pracy.

Pomysłodawcy i zaangażowani w akcję mają nadzieję, że starania przyniosą efekty.

- Zacieraliśmy ręce, kiedy po sadzeniu spadł deszcz - mówi Beata Babiak. - Mamy też obiecana pomoc z NiOL, że teren będzie podlewany, bo cebulki potrzebują wilgoci. Wszyscy się edukujemy, dla nas - ogrodników amatorów sadzenie kwiatów to była też spora dawka wiedzy jak z tymi roślinami postępować. ©℗

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA