Piątek 07 października 2022r. 
REKLAMA

Będą przeszczepiać

Data publikacji: 2016-12-08 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Będą przeszczepiać
 

Są pieniądze na szczeciński ośrodek wspierający leczenie chorób hematoonkologicznych. Dwa miliony złotych trafi do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej na uruchomienie (przy Klinice Hematologii) ośrodka pobierającego i przeszczepiającego komórki krwiotwórcze szpiku oraz utworzenie banku komórek krwiotwórczych.

- Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy zmagają się z chorobami hematoonkologicznymi, od wielu lat nie mogą na miejscu odbyć kompleksowego leczenia – wyjaśniał w piśmie do ministra zdrowia wojewoda Krzysztof Kozłowski. – Ośrodki, w których mogą skorzystać z programu leczenia z wykorzystaniem przeszczepu szpiku, są oddalone o kilkaset kilometrów od ich miejsca zamieszkania, najbliższy jest w Poznaniu. Natomiast choroby hematoonkologiczne wymagają stałego monitoringu nad pacjentem: przed rozpoczęciem terapii, w jej trakcie i po przeprowadzonym przeszczepie.

W czwartek (8 grudnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało wojewodę, że pieniądze, o które zabiegał dla SPSK nr 1 w Szczecinie na uruchomienie ośrodka przy Klinice Hematologii, trafią do szpitala w najbliższych dniach.

- Ogromnie się cieszę, bo to niezbędny krok do zapewnienia dostępności zaawansowanych terapii mieszkańcom regionu, a także rozwoju medycyny transplantacyjnej w całym kraju - przytacza słowa wojewody jego rzeczniczka.

(sag)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA