wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będą podwyżki dla operatorów CPR

Będą podwyżki dla operatorów CPR

Będą podwyżki dla operatorów CPR
Data publikacji: 2019-02-11 22:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1467 375360

- Jesteście wielkim skarbem polskiego rządu - mówił w poniedziałek, podczas  Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, Krzysztof Kozłowski, zwracając się do operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wiceminister spraw wewnętrznych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie poinformował, że już w marcu pracownicy CPR otrzymają podwyżki płac wraz z wyrównaniem od 1 stycznia.

- Cieszę się ze wraz podwyżkami udało się rządowi przygotować projekt ustawy nowelizujący przepisy, które regulują działalność CPR - nie krył zadowolenia Kozłowski. - Będzie ona procedowana tak szybko, jak jest to możliwe, przewiduję, że w trzecim kwartale tego roku zostanie przyjęta.

Jak podkreślił wiceminister, ustawa ma m.in. umożliwić pracownikom awans w hierarchii. Efektem tych zmian ma być dalszy wzrost zarobków.

Grupa pracowników szczecińskiego CPR na czele z Małgorzatą Smolarek, kierowniczką tych służb, została uhonorowana za "szczególne podejście do pracy i ogromne zaangażowanie".

- Dzisiaj obchodzimy europejskie święto numeru 112, ale przede wszystkim to dzień, kiedy możemy państwa pracę docenić i za nią podziękować - podkreślał Krzysztof Kozłowski. - Wasza praca wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i wielkim stresem, jednak wypełniacie tę rolę w najlepszym możliwym wymiarze. Jesteśmy dumni, że w Polsce i tutaj, w województwie zachodniopomorskim, pracują najlepsi specjaliści.

- Dzięki państwa pracy i zaangażowaniu mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą czuć się bezpiecznie - dodał wicewojewoda Marek Subocz.

W spotkaniu wzięli też udział uczniowie ze szczecińskich szkół podstawowych. Wcześniej dzieci miały okazję zwiedzić Centrum Powiadamiania Ratunkowego i uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabawach i konkursach dotyczących numeru alarmowego 112.

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie, w którym odbierane są numery alarmowe 112 i 997, pracuje 41 operatorów. W 2018 r. odebrali oni łącznie ponad 1 mln zgłoszeń. Ponad 777 tys. z nich, czyli 76,5 proc., to zgłoszenia niezasadne. Natomiast takich, które wymagały zaangażowania służb, było ponad 242 tys. Liczba niezasadnych zgłoszeń w porównaniu z 2017 rokiem spadła o 4 proc. ©℗

 (KK)

Fot. ZUW

Komentarze

chyba kłamał
...chyba kłamał...
2019-04-18 14:51:26
Podła praca, podłe warunki
Płace podłe. W większości centrów pracuje połowa obsady. Więcej osób rezygnuje z pracy niż jest przyjmowanych. Całe lata operatorzy byli lekceważeni przez rząd z obu frakcji politycznych.
2019-03-02 09:48:34
1
Oby zarobki wzrosły o co najmniej 10%, bo podwyżka o kilkadziesiąt złotych też nazywa się podwyżką.
2019-02-12 06:44:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie