Piątek, 22 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Będą podwyżki dla operatorów CPR

Data publikacji: 11 lutego 2019 r. 22:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Będą podwyżki dla operatorów CPR
 

- Jesteście wielkim skarbem polskiego rządu - mówił w poniedziałek, podczas  Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, Krzysztof Kozłowski, zwracając się do operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wiceminister spraw wewnętrznych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie poinformował, że już w marcu pracownicy CPR otrzymają podwyżki płac wraz z wyrównaniem od 1 stycznia.

- Cieszę się ze wraz podwyżkami udało się rządowi przygotować projekt ustawy nowelizujący przepisy, które regulują działalność CPR - nie krył zadowolenia Kozłowski. - Będzie ona procedowana tak szybko, jak jest to możliwe, przewiduję, że w trzecim kwartale tego roku zostanie przyjęta.

Jak podkreślił wiceminister, ustawa ma m.in. umożliwić pracownikom awans w hierarchii. Efektem tych zmian ma być dalszy wzrost zarobków.

Grupa pracowników szczecińskiego CPR na czele z Małgorzatą Smolarek, kierowniczką tych służb, została uhonorowana za "szczególne podejście do pracy i ogromne zaangażowanie".

- Dzisiaj obchodzimy europejskie święto numeru 112, ale przede wszystkim to dzień, kiedy możemy państwa pracę docenić i za nią podziękować - podkreślał Krzysztof Kozłowski. - Wasza praca wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i wielkim stresem, jednak wypełniacie tę rolę w najlepszym możliwym wymiarze. Jesteśmy dumni, że w Polsce i tutaj, w województwie zachodniopomorskim, pracują najlepsi specjaliści.

- Dzięki państwa pracy i zaangażowaniu mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą czuć się bezpiecznie - dodał wicewojewoda Marek Subocz.

W spotkaniu wzięli też udział uczniowie ze szczecińskich szkół podstawowych. Wcześniej dzieci miały okazję zwiedzić Centrum Powiadamiania Ratunkowego i uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabawach i konkursach dotyczących numeru alarmowego 112.

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie, w którym odbierane są numery alarmowe 112 i 997, pracuje 41 operatorów. W 2018 r. odebrali oni łącznie ponad 1 mln zgłoszeń. Ponad 777 tys. z nich, czyli 76,5 proc., to zgłoszenia niezasadne. Natomiast takich, które wymagały zaangażowania służb, było ponad 242 tys. Liczba niezasadnych zgłoszeń w porównaniu z 2017 rokiem spadła o 4 proc. ©℗

 (KK)

Fot. ZUW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chyba kłamał
2019-04-18 14:51:26
...chyba kłamał...
Podła praca, podłe warunki
2019-03-02 09:48:34
Płace podłe. W większości centrów pracuje połowa obsady. Więcej osób rezygnuje z pracy niż jest przyjmowanych. Całe lata operatorzy byli lekceważeni przez rząd z obu frakcji politycznych.
1
2019-02-12 06:44:27
Oby zarobki wzrosły o co najmniej 10%, bo podwyżka o kilkadziesiąt złotych też nazywa się podwyżką.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA