czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będą autobusy na prąd

Będą autobusy na prąd

Będą autobusy na prąd
Data publikacji: 2018-05-21 06:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 4635 328184

W Szczecinie pojawią się elektryczne autobusy. Na razie wiadomo tylko, że będzie to 5 pojazdów. Producenta i termin dostawy poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.

Realizacja inwestycji możliwa będzie dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nowy tabor będzie wykorzystywany do obsługi tras komunikacji miejskiej na obrzeżach Szczecina oraz gminy Dobra Szczecińska. Wartość całkowita projektu to 15 mln zł, a dofinansowania 5,7 mln zł. ©℗

Tekst i fot. ToT

Na zdjęciu: Elektryczne autobusy kursowały już po Szczecinie w ramach testów. Teraz mają się wpisać w miejski krajobraz na stałe.

Komentarze

dziwne to
nasz prezio załatwia elektryki na obrzeża Szczecina oraz gminy Dobra Szczecińska???
2018-05-21 21:27:32
Miś
Może "będą" gdzieś, kiedyś. W miarę zbliżania się tych nieszczęsnych wyborów samorządowych wszystkich sołtysów jakby bies opętał. Każdy zamienia się w konferansjera i ZAPOWIADA. I żeby było śmieszniej, NIKT nie bąknie nawet, co JEST, czego NIE MA i NIE BĘDZIE, BO NIE! Tylko te śmieszne dobranocki dla niedorozwiniętych dzieci pod tytułem "Będzie-Będą". A tymczasem karczowanie i rujnowanie resztek śródmieścia to jedyne formy aktywności "władzy", która nie chce się rozstać z apanażami.
2018-05-21 17:16:04
100% niegospodarności
Ale przebierają nóżkami żeby kupić coś drogiego, nieefektywnego, generującego masę niebezpiecznych odpadów (baterie). My mamy tramwaje i nie potrzebujemy przepłacać za te pożal się Boże nowinki, które niczego nie zmienią (choćby wobec ilości aut osobowych) w bilansie emisji.
2018-05-21 14:06:34
tak było
Lata pięćdziesiąte. Dworzec PKS na warszawskiej Pradze. Babinka pyta kierowcy: Panie, a ten autobus to na Tłusc? Nie, na elektryczność - odpowiada kierowca żartowniś i babinka oczywiście nie wsiada na kurs do Tłuszcza.
2018-05-21 13:12:53
klon
pan redaktor się pomylił, autobusy będą jeździć w centrum
2018-05-21 11:56:09
Sebixx
Zenada ten pomysl bez sensu
2018-05-21 11:14:12
wrednyCH
Świetnie ! My w Gminie Dobra będziemy mieć czyste powietrze. A miejskim pedalarzom ze Szczecina puścić pod oknami stare 20 letnie VOLVO. Niech się podtruwają spalinami. Dobrze im tak
2018-05-21 10:48:40
gregor102
Do centrum, nie na obrzeża...co to za pomysł..?
2018-05-21 09:39:04
Sedina 2008
W ZDiTM niektórym się w głowach pomieszało: autobusy elektryczne na obrzeżach i to w dodatku poza granicami Szczecina? A w centrum (linie 86,70) autobusy z odzysku z niemieckich i szwedzkich miast.
2018-05-21 09:36:37
tak to widzę
A podobno przez Wojska Polskiego miały śmigać... no chyba, że jednak nie będzie rujnowania (czytaj zwężania do granic absurdu) głównej ulicy miasta. Sorry, ale ja tego typu autobusów nie widzę. Chodzi mi o to, że będą może i efektowne, ale nie efektywne. Lepiej zrezygnujmy z wodotrysków / gadżetów XXI wieku w autobusach, a to spowoduje zmniejszenie zużycia paliwa przez co i zmniejszy się ilość spalin.
2018-05-21 09:10:34
ZdiTM w formiw
Autobusy elektryczne na obrzeżach.. Do centrum je dać.. Ja co dzień płaczę przez ZdiTM i ich głupotę...