Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Batalionów Chłopskich częściowo zamknięta

Data publikacji: 22 października 2015 r. 11:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Batalionów Chłopskich częściowo zamknięta
 

Na przełomie października i listopada kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w przejeździe ul. Batalionów Chłopskich w Szczecinie, co ma związek z inwestycją połączenia systemów ciepłowniczych prawo- i lewobrzeża Szczecina.

Jak informuje Szczecińska Energetyka Cieplna nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie pomiędzy Rondem Ułanów Podolskich a ul. Gryfińską – w kierunku Dąbia. Obowiązywać będzie od 27 października do 13 listopada br.

Ul. Batalionów Chłopskich zostanie zamknięta częściowo, przejazd zostanie utrzymany, ale w ograniczonym zakresie. Ruch kołowy w kierunku ul. Gryfińskiej odbywać się będzie przez zatokę autobusową i część chodnika. W tym miejscu zostanie wybudowana droga tymczasowa dostosowana do ruchu pojazdów. Ruch pieszy będzie natomiast skierowany na sąsiednie ciągi piesze. W rejonie prowadzonych robót wykonawca wprowadzi oznakowanie ostrzegawcze.

W dniach 27-30 października prowadzone będą roboty związane z przygotowaniem drogi tymczasowej dla pojazdów. Właściwe prace budowalne ciepłociągu rozpoczną się 2 listopada i potrwają około 10 dni. W tym czasie powstanie prawie 70 metrów bieżących nowej sieci. Przywrócenie stanu pierwotnego jezdni i odtworzenie nawierzchni asfaltowej zaplanowane jest na 12-13 listopada br.

Połączenie sieci ciepłowniczej prawo- i lewobrzeża obejmuje rozbudowę systemu ciepłowniczego Szczecina o kolejne 6 kilometrów sieci magistralnej, światłowodowej kanalizacji teletechnicznej oraz dwóch przepompowni. Trasa sieci przebiega nad Odrą, łącząc system ciepłowniczy zasilany z Ciepłowni Rejonowej Dąbska z systemem zasilanym dotychczas głównie ze źródeł PGE. Jak ocenia SEC, dwukierunkowa praca przepompowni ograniczy do minimum przerwy w dostawach ciepła na terenie objętym połączonymi sieciami ciepłowniczymi. Koszt projektu to 37 mln zł. (k)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

renoikubicafan
2015-10-23 18:27:44
Czy za organizację remontów oprócz premii urzędnikom dają w Szczecinie jakieś specjalne dodatkowe nagrody?
Observer
2015-10-22 12:16:40
Rury na ul.Batalionów Chł. są przekładane średnio co dwa lata i tak magistrat tworzy korki"ułatwiając" nam życie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA