poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bartek z mostu B.

Bartek z mostu B.

Bartek z mostu B.
Data publikacji: 2020-07-05 08:22
Wywietleń: 686 460638

Ktoś go wyprowadził na spacer. Ale już z nim do domu nie wrócił. Ot, na moście Brdowskim zostawił. „Bartuś będzie oddanym, niekłopotliwym i sympatycznym psem rodzinnym” – do przygarnięcia porzuconego siedmiolatka zachęcają jego obecni schroniskowi opiekunowie.

Wydawało się, że człowiek Bartusiowi zaginął tylko na chwilę. Tym bardziej że czip z jego danymi miał pod skórą. Niestety, mijały godziny, dni i tygodnie, a małego psiaka nikt nie szukał – mimo apeli, nie odebrał tęskniącej „zguby”.

Bartuś teraz jest rezydentem schroniska. Od maja za namiastkę dawnego domu musi mu wystarczyć miejsce w boksie nr 5.

– W grupie psów nie zabiega o uwagę. Trzyma się z boku i tylko czasem smutno zawodzi – o Bartusiu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. – W kontakcie z człowiekiem również nie narzuca się. Tylko siada obok i czeka aż opiekun wykona pierwszy ruch w jego stronę. Dotyk i głaskanie ewidentnie sprawiają mu przyjemność. Ładnie chodzi na smyczy i jest przyjaźnie nastawiony do innych psów.

Bartuś to klasyczny tzw. kompaktowy składak: pocieszny maluch, dla którego nie powinno zabraknąć miejsca na ciepłej kanapie.

– Jest spokojnym, zrównoważonym i wrażliwym siedmiolatkiem. Z pewnością będzie oddanym, niekłopotliwym i sympatycznym psem rodzinnym. Zdrowy, wykastrowany i zaszczepiony, w pełni sił i pozytywnie nastawiony do świata, więc… Jest gotowy do adopcji: na już i na zawsze! Czeka na nową szansę od losu, czyli na naprawdę dobrego człowieka – mówią Bartusia schroniskowi opiekunowie.

Bartuś potrzebuje uwagi i opieki, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nim dom i serce. Kto chciałby tego kompaktowego chłopaka (223/20) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Bartek z mostu B. Bartek z mostu B.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie