czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bardzo chciał mieć samochód, więc go ukradli

Bardzo chciał mieć samochód, więc go ukradli

Bardzo chciał mieć samochód, więc go ukradli
Data publikacji: 2018-02-06 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:46
Wywietleń: 790 312789

Wszystko zaczęło się od „pragnienia” nastolatka, który bardzo chciał mieć samochód, a starszy kolega obiecał pomoc. Auto ukradziono z prywatnej posesji w miejscowości niedaleko Wałcza. Złodzieje długo jednak nie nacieszyli się łupem na czterech kołach.

Do zdarzenia doszło w gminie Wałcz. Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży samochodu osobowego z terenu prywatnej posesji.

– Kiedy 24-letni mężczyzna dowiedział się, że jego nieletni kolega bardzo chce mieć samochód, postanowił mu w tym pomóc. Wiedział bowiem, gdzie na prywatnej posesji u znanej mu osoby stoi osobowe auto, które nie jest zabezpieczone, a w środku są kluczyki – przedstawia kulisy kradzieży mł. asp. Beata Budzyń z wałeckiej komendy policji.

Obaj pojechali samochodem starszego sprawcy na wskazaną posesję. 24-latek bez problemu wsiadł do zaparkowanego tam auta, uruchomił silnik i wyjechał na drogę, gdzie przekazał samochód kompanowi. Po przejażdżce mężczyźni ukryli auto w zaroślach, blisko miejsca zamieszkania „nowego właściciela”. Ten jednak nie nacieszył się długo autem. Już następnego dnia funkcjonariusze odnaleźli samochód i przekazali go właścicielowi.

24-latek za kradzież może trafić za kratki nawet na 5 lat. Jego młodszy kolega stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

(reg)

Fot. Dariusz Gorajski


 

Komentarze

dno
To byli idioci, czy ciepli bracia? Przecież dziś można kupić samochód za pracę w fastfoodzie. Uczciwie i jeszcze z satysfakcją, że zarobiło się na własny pojazd.
2018-02-06 12:16:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”