Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Bal Śledziołapa, czyli tradycji stało się zadość [GALERIA]

Data publikacji: 2020-02-07 23:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-08 10:34
Bal Śledziołapa, czyli tradycji stało się zadość
Bal Śledziołapa 2020.  

W karnawale Stowarzyszenie Absolwentów Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie organizuje Bal Śledziołapa. Również w tym roku tradycji stało się zadość. Zabawa rozpoczęła się w piątek (7 lutego) wieczorem w centrum eventowo-biznesowym „Bulwary” na szczecińskiej Łasztowni.

„Śledziołapami” w dawnych czasach nazywano słuchaczy PSRM. Szkołę powołano ponad pół wieku temu, gdy dynamicznie rozwijające się rybołówstwo dalekomorskie potrzebowało wykwalifikowanych kadr. Zasilały one nieistniejące już dziś przedsiębiorstwa: PPDiUR „Odra” w Świnoujściu oraz PPDiUR „Gryf” i Dalekomorskie Bazy Rybackie w Szczecinie. W 1967 roku PSRM połączono z Państwową Szkołą Morską. To prekursorka dzisiejszej Akademii Morskiej.

Mimo upływu lat, trwa przyjaźń pomiędzy „śledziołapami”. Część z nich nadal pracuje na morzu, wielu jest na emeryturze, ale nadal się spotykają i wspominają stare dzieje. Stowarzyszenie pomaga w podtrzymywaniu tych kontaktów i integracji. Organizuje cykliczne spotkania, do których należy m.in. coroczny Bal Śledziołapa.

Tym razem, podobnie jak w zeszłym roku, bawiono się na Łasztowni, tuż obok dawnego Portu Rybackiego „Gryf” (dziś Centrum Logistycznego „Gryf”), bliskiego szczecińskim „śledziołapom”.

(ek)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ