Środa 12 maja 2021r. 

Bądź aktywny i odkrywaj Szczecin! Do pokonania jest 21 tras

Data publikacji: 2021-04-16 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-16 22:28
Bądź aktywny i odkrywaj Szczecin! Do pokonania jest 21 tras
Fot. archiwum  

W stolicy Pomorza Zachodniego ruszył Projekt 21 Szczecin, który jest nowoczesną grą miejską. Jego celem jest zachęcanie mieszkańców do regularnej aktywności, a także odkrywania na nowo zakątków miasta. 

Do pokonania jest 21 tras. Aktualnie na liście startowej znajduje się blisko 200 uczestników. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie K2 Partners znane również z organizacji takich wydarzeń sportowych, jak: PKO Półmaraton Szczecin, NCDC Business Race czy Bieg na K2.

Projekt skierowany jest głównie do mieszkańców Szczecina i jego okolic. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcanie do codziennej aktywności zarówno biegowej, jak i spacerowej, a przy okazji odkrywanie na nowo zakątków Szczecina oraz poznanie ciekawych historii związanych z tymi miejscami. Projekt 21 Szczecin łączy ze sobą zabawę i aktywność ruchową, promując przy tym miasto. Wystarczy pokonać jedynie pięć kilometrów na każdej trasie.

Do pokonania jest 21 tras znajdujących się na terenie miasta. Jest na to czas do 31 grudnia br. Każda z nich ma swój wyznaczony punkt, z którego należy wystartować. Przewodnikami po trasach i autorami opracowanych ciekawostek są znani miłośnicy Szczecina, autorzy powieści kryminalno-sensacyjnych Marek Stelar oraz Leszek Herman.

Projekt 21 jest świetną propozycją na przygodę dla każdego mieszkańca Szczecina, który w niekonwencjonalny sposób, ale pod czujnym okiem przewodników będzie miał okazję poznać uroki naszego miasta. Na tych, którzy ukończą Projekt 21 Szczecin, czeka wspaniała statuetka. Aktualnie na liście startowej znajduje się blisko 200 uczestników.

Pomysłodawca Projekt 21 Szczecin liczy na to, że dzięki tej zabawie wiele osób, spędzając aktywnie czas, odkryje swoje miasto na nowo.

Chętni do udziału w projekcie mogą się zgłaszać na stronie www.projekt21.com.pl i na fb https://www.facebook.com/Projekt21Szczecin.

(KK)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ